ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

زبان‌شناسی در کارگاه شعر جوان حوزه هنری بوشهر/نرم‌افزار نوحه‌سرایی پامنبری در خورموج تولید می‌شود

اخبار کوتاه فرهنگی / حبر کوتاه فرهنگی
برگزاری زبان شناسی در کارگاه شعر جوان حوزه هنری بوشهر، تولید نرم افزار آموزشی نوحه سرایی پامنبری درخورموج و نقد و بررسی فیلم مستند «خوشه چینان و من» از عناوین خبرهای کوتاه هنری است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، فیلم مستند «خوشه چینان و من» در کانون فیلم حوزه هنری بوشهر به نمایش درآمد و مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری استان بوشهر، این فیلم ساخته آنیس واردا و با مدت زمان 75 دقیقه محصول سال 2000 فرانسه است.

پس از تماشای فیلم هنرمندان حوزه هنری بوشهر به بررسی این فیلم پرداختند.

انصاری مسئول واحد، فیلم «خوشه چینان و من» را مستندی روانشناسانه و سیاسی خواند که با سینما نیز سر شوخی دارد.

وی افزود: ایده دست‌هایی که  کامیون‌ها را برمی‌دارد و کنار می‌گذارد، نوعی به بازی گرفتن تکنیک تروکاژ خواند.

" زبان شناسی" در کارگاه شعر جوان حوزه هنری بوشهر

کارگاه تخصصی شعر جوان، در میان استقبال باشکوه شیفتگان ادبیات، در سالن اجتماعات حوزه هنری بوشهر برگزار شد.‏

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری استان، غلامرضا ابراهیمی منتقد ادبی و مدرس کارگاه، محفل را با شعری از علی باباچاهی پیشگام شعر در وضعیت دیگر آغاز کرد.‏

وی، به بررسی زبان در شعر تپنده امروز پرداخت و اظهار داشت: پرداختن به مقوله  زبان یکی از زیربنایی‌ترین مباحث شعر امروز است که سبب تمایز یک شعر نیرومند و فردیت شاعر می‌شود.‏

مدرس کارگاه کارگاه شعر جوان  به تعریف کوتاهی از زبان پرداخت و افزود: زبان ابزاری است برای رابطه میان شاعر و مخاطب، مفاهیم را به دیگران انتقال می‌دهد و سبب خلق زیبایی به جهان پیرامون می‌شود.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: زبان شعر تنها برای انتقال معانی ذهنی و برآوردن نیازهای روزمره نیست، بلکه وسیله القای عواطف و احساسات ناب انسانی است.‏

نرم افزار آموزشی نوحه سرایی پا منبری درخورموج  تولید می‌شود

سرپرست اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان دشتی با اشاره به تولید برنامه نرم افزار آموزشی در دشتی اظهار داشت: طرح تولید نرم افزار آموزشی نوحه سرایی پامنبری از آئین‌های ویژه مذهبی درشهرستان دشتی تولید می‌شود.

حمید زارعی درجلسه توجیهی تولید این نرم افزار در خورموج با بیان اینکه نرم افزار فوق تشکیل شده از 13 نوحه پامنبری از اول محرم تا سیزدهم محرم است تصریح کرد: دراین نرم افزار تراک‌ها گردآوری و قابلیتی در آن گنجانده شده که هر کاربر این نرم افزار را نصب کند بتواند در گام نخست آنها را بشنود.

وی با بیان اینکه همزمان کاربر به جای نوحه سرای اصلی شروع به خواندن می‌کند افزود: نرم افزار به طور دقیق صدای او را با گروه جواب دهنده اشعار میکس و تا پایان نوحه این کار را ادامه می‌دهد.

اجرای طرح بازیافت زباله در مدارس شهرستان بوشهر

رئیس اداره سلامت وتندرستی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر  با  اشاره به اجرای طرح بازیافت زباله همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید در مدارس شهرستان بوشهر اظهار داشت: این طرح  که از سال گذشته در مدارس به صورت آزمایشی اجرا شد امسال در 264 مدرسه شهرستان بوشهر اعملیاتی می‌شود.

عبدالمحمد شعرانی از راه‌اندازی ایستگاه‌های جمع‌‌آوری زباله در مدارس بوشهر خبرداد و افزود: با ایجاد این ایستگاه‌ها دانش آموزان زباله‌های خشک و تر را  از هم جدا می‌کنند.

وی تصریح کرد: به دانش آموزان شرکت کننده در این طرح ضمن اهدا بن دانش آموزی در پایان سال تحصیلی از آنها تقدیر می‌شود.

انتهای پیام/

[ منبع این مطلب سایت تنسیم نیوز، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

توضیحات:
مطلب فوق در سایت تنسیم نیوز، استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X