ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

با کمک این مواد طبیعی منافذ باز پوست خود را درمان کنید

این مواد طبیعی کمک می کنند تا منافذ باز پوست شما کوچکتر شود.

مواد طبیعی برای منافذ باز پوست

محصولات تجاری بیشماری وجود دارند که می توانند موجب سفت شدن پوست ، بسته شدن منافذ آن و درمان مشکلات پوستی شوند. اما گاهی در این محصولات ، که علی رغم گران بودن به راحتی نیز قابل تهیه هستند ، ترکیبات شیمیایی و مضر زیادی وجود دارد.

از طرفی دیگر ، شما می توانید به راحتی محصولی خانگی ، درمانی طبیعی و دست ساز خودتان را امتحان نمایید. این نوع از محصولات قطعا تاثیری بهتر از محصولات تجاری خواهند داشت.

جوش شیرین

 یکی از بهترین موادی که در زمینه پوست و زیبایی موثر واقع می شود ، جوش شیرین است .

دو قاشق غذاخوری جوش شیرین را با کمی آب ترکیب کنید تا مخلوطی خمیر مانند بدست آید. سپس این ماده را به پوست خود بزنید و اجازه دهید ۱۵ دقیقه استراحت کند ، بعد پوست را با آب سرد بشویید.

علاوه بر جوش شیرین ، مواد دیگری نیز هستند که برای بستن منافذ پوست و دیگر مشکلات پوستی بسیار مفید خواهند بود :

سفیده ی تخم مرغ و آب لیمو

سفیده ی دو عدد تخم مرغ را با چند قطره آب لیمو مخلوط کنید و به همین سادگی ماسک خانگی شما آماده است . این ماسک را به پوست بزنید و صبر کنید تا بعد از چند دقیقه خشک شود، سپس آن را با آب سرد بشویید. با این روش ، پوست شما سفت شده ، منافذ آن بسته می شود و در نتیجه چربی بیش از حد و سلول های مرده از بین می روند.

بادام و آب لیمو ترش

در یک ظرف کوچک کمی آب بریزید و چند بادام را در آن قرار دهید . اجازه دهید تا صبح روز بعد بادام ها خیس بخورند ، سپس آنها را خمیر کنید . یک قاشق چایخوری آبلیمو به این خمیر اضافه نموده و ماسک را به پوست خود بزنید. برای اثر بخشی بهتر ، اجازه دهید نیم ساعت روی پوست بماند، بعد با آب سرد بشویید.

گوجه فرنگی و آب لیمو ترش

به کمی آب گوجه فرنگی چند قطره آب لیمو ترش اضافه کنید و این مخلوط را با یک تکه پنبه روی پوست خود بزنید. بعد از گذشت ۱۵ دقیقه آن را از روی پوست بشویید. گوجه فرنگی مثل یک ماده ی قابض عمل می کند و آب لیمو چربی اضافه ی پوست را از بین می برد. این ماسک همچنین به سفت و بسته شدن منافذ پوست کمک می کند.

خیار ، لیمو و گلاب

خیار را پوست بگیرید ، گوشت آن را بتراشید و چند قطره آبلیمو و یک قاشق چایخوری گلاب به آن اضافه کنید. این مخلوط را روی یک تکه پارچه تمیز بریزید ، آن را تا کنید و روی پوست قرار دهید. سپس صورت خود را با آب سرد بشویید.

لیمو و آب آناناس

در نصف فنجان آب آناناس ، آب نصف لیمو را اضافه کنید . تکه پارچه ای که مخصوص صورت خودتان است را در این محلول قرار دهید تا مایع را جذب کند. سپس پارچه را روی صورت خود بگذارید . بعد از گذشت پنج دقیقه پوست خود را با آب سرد بشویید.
آناناس حاوی آنزیم هایی است که پوست را پاکسازی و سفت می کنند.

مه شو

اخبار مرتبط:

بهترین روشهای کاهش منافذ پوست چیست؟

چگونه یک نوار باز کننده منافذ پوست درست کنیم؟

درمان‌های طبیعی برای کاهش منافذ پوست

ماسک‌ ترمیم‌کننده منافذ پوست

ماسک طراوت و بستن منافذ پوست

منافذ باز پوست و راههای درمان آن

زیبایی و تناسب اندام

[ منبع این مطلب سایت پرشین وی-زیبایی می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

توضیحات:
مطلب فوق در سایت پرشین وی-زیبایی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X