ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

جشن میلاد امام هادی(ع) در حرم مطهر امام رضا (ع)/ پیوند 12 زوج قرآنی

مشهد- ایرنا- همزمان با پانزدهم ذی الحجه جشن میلاد دهمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت امام علی النقی(ع) روز شنبه با حضور پرشور زائران و مجاوران در حرم منور امام رضا(ع) در مشهد برگزار شد.

به گزارش ایرنا، شب گذشته و امروز حرم مطهر رضوی سراسر نور و شادی بود، زائران و مجاوران از گوشه و کنار به پابوسی حرم مطهر حضرت رضا(ع) آمدند تا این میلاد خجسته را به ساحت مقدس ثامن الائمه(ع) تبریک عرض کنند.
در مراسم جشن میلاد ذاکران اهل بیت(ع) به مدیحه سرایی پرداختند و یکی از سخنرانان به تشریح ویژگیهای آن امام همام و برکات دهه ولایت پرداخت.

* پیوند 12 زوج قرآنی در حرم امام رضا(ع)
همزمان با سالروز خجسته میلاد امام علی النقی(ع) 12 زوج قرآنی از شهرستان خواف با حضور در حرم مطهر رضوی پیوند آسمانی بسته و ازدواج خود را جشن گرفتند.
این زوجهای جوان که از قرآن آموزان دارالقرآن الکریم بسیج سپاه شهرستان خواف می باشند در قالب گروهی 500 نفره به حرم مطهر رضوی مشرف شدند و در رواق کوثر جشن ازدواج خود را برگزار کردند.
مدیر دارالقرآن بسیج سپاه خواف گفت: با اعلام فراخوان شرکت در طرحی با عنوان 'نور علی نور' 500 نفر از اهالی در سنین مختلف در این طرح قرآنی شرکت کردند و از برنامه های فرهنگی آن بهره مند شدند.
محمد ایوبی افزود: این طرح به منظور حفظ آیات نورانی قرآن کریم در سراسر کشور اجرا می شود.
وی بیان کرد: شرکت کنندگان در این طرح قرآنی به همت دالرالقرآن خواف به حرم مطهر رضوی مشرف شدند تا علاوه بر بهره مندی از فیض زیارت بارگاه منور رضوی در مراسم عقد زوجهای قرآنی نیز شرکت کنند.
7489/1858


[ منبع این مطلب سایت ایرنا، اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

توضیحات:
مطلب فوق در سایت ایرنا، اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X