ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بحثی شیرین و پیچیده در‌باره آواز ایرانی/ ارسباران میزبان «آیین آواز» می‌شود

فرهنگ > موسیقی - سومین نشست تخصصی -آموزشی «آیین آواز» با حضور علی رستمیان به بحث طراحی آواز در موسیقی ایرانی اختصاص خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری خبر‌آنلاین، سومین نشست تخصصی -آموزشی «آیین آواز»، سه‌شنبه ششم مهر از ساعت 17 در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود.

در این نشست، علی رستمیان، استاد مدعو و مهمان اصلی برنامه به همراه علی شیرازی، خواننده و آوازپژوه به بررسی طراحی آواز در موسیقی ایرانی خواهند پرداخت.

طراحی آواز که فقط منحصر به هنر آواز در ایران و تعدادی از کشورهای همسایه نظیر آذربایجان است، مبحثی شیرین و پیچیده است که پرداختن به آن می‌تواند جذابیت‌هایی برای دوست‌‎داران آواز ایجاد و نکاتی را برای هنرجویان و محققان روشن کند.

در این نشست ضمن پرداختن به اصول و پایه‌های طراحی آواز، رستمیان هر جا که لازم باشد، به ضرورت همان بخش از مبحث، به اجرای قطعه‌های کوتاه آوازی خواهد پرداخت.

در ادامه نیز تعدادی از هنرجویان برگزیده به همراه یک خواننده قدیمی دیگر (به جز رستمیان که همراه گروهش اجرای آواز خواهد داشت) قطعات آوازی را اجرا می‌کنند.

نشست تخصصی «آیین آواز» با هدف احیای آواز ایرانی، تجدید دیدار با خوانندگان پیشکسوت و قدیمی و نیز معرفی چهره‌های جوان و میان‌سال ناشناخته و کمتر شناخته شده راه‌اندازی شده است. 

5757

[ منبع این مطلب سایت خبرآنلاین، فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

توضیحات:
مطلب فوق در سایت خبرآنلاین، فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X