ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نقض دیدگاه‌های منفی به ایران با مستند «به ایران نروید»

بنجامین مارتینی مستندساز و عکاس فرانسوی گفت: من پیش از حضور در این جشنواره مفهوم مقاومت را با خشونت یکی می دانستم اما حالا دیدگاهم نسبت به این مقوله تغییر کرده است. به گزارش مشرق، بنجامین مارتینی مستندساز و عکاس فرانسوی از حضور در جشنواره فیلم مقاومت با مستندی با نام «به ایران نروید» خبر داد و گفت: تخصص اصلیش در زمینه سفر به کشورها و ساخت فیلم درباره مشاهدات و تجربه‌هایش است.

وی افزود: هدف من از ساخت این فیلم تشویق سایرین برای دیدن و سفر به کشور ایران بود و مفهوم اصلی ساخت این فیلم درواقع به کار بردن دیدگاه و نگاه منفی است که نسبت به ایران وجود دارد و نقض آن ها و نشان دادن چهره حقیقی این کشور زیبا است.

مارتینی که حدود ده فیلم در این جشنواره دیده درخصوص جشنواره فیلم مقاومت تصریح کرد: برای من بسیار جالب بود که این جشنواره بر موضوع مقاومت تمرکز دارد و فیلمسازان خوش فکر که به دنبال صلح و آرامش هستند حضور دارند. من پیش از حضور در این جشنواره مفهوم مقاومت را با خشونت یکی می دانستم. اما حالا دیدگاهم نسبت به این مقوله تغییر کرده است. من همیشه طرفدار تبادل عقاید مثبت هستم و این جا چنین چیزی را بسیار دیدم.

به گفته این مستندساز، فیلمسازان توانایی بالایی برای بوجود آوردن مفاهیم ناب و اشتراک آن‌ها دارند و این پیام رسانی از طریق عکس و به خصوص فیلم راه بسیار موثری برای ایجاد تغییرات در دنیا است.

[ منبع این مطلب سایت مشرق نیوز، فرهنگ و هنر می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

توضیحات:
مطلب فوق در سایت مشرق نیوز، فرهنگ و هنر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X