ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کویتی پور مداح سرشناس از تماشای شبکه من و تو و لذت دیدن استیج گفت!!


غلامرضا کویتی پور مداح سرشناس کشورمان در مصاحبه جدیدش, صحبت های خاصی را مطرح کرده است.

مصاحبه جدید غلامرضا کویتی پور

غلامرضا کویتی پور، نام و چهره‌ای که برای مردم ایران آشنا است. در آستانه 60 سالگی است و موی سرش به سپیدی می زند. صدایش صمیمی و مانند هوای زادگاهش گرم و دلنشین بود.

شما متعلق به نسلی هستید که ملودی غالب آن، سنتی و رزمی و حماسی بود اما ملودی‌های جوانان امروز گرایش قدرتمندی به پاپ و انواع غیرایرانی دارد. به شخصه کدام ملودی را می پسندید؟
ملودی به تعریف من یعنی هر صوت و تصویر و اشارتی است که انسان را به تعالی برساند. ملودی فقط آهنگ نیست بلکه یک گل، برگ گیاه، دریا و حتی یک کلام ناب دارای ملودی هستند چرا که روح آدمی را به رستگاری می رساند. بتهوون، پیانیست مشهور، وزش نسیم میان شاخسار درختان را زیباترین ملودی می دانست. سعدی شیرازی ملودی رستگاری را در« برگ درختان سبز در نظر هوشیار، هر ورقش دفتریست معرفت کردگار» می دانست. در یک کلام، ملودی واسطه یک ارتباط زیبا میان خالق و مخلوق است.
اما هر نسلی ملودی و آهنگ خود را دارد و طبیعی است که ذائقه موسیقی هر نسل با نسل قبل تفاوت داشته باشد. من ملودی های جدید که توسط جوانان جامعه ساخته می شوند را نه رد می کنم و نه در مقامی هستم که تأیید کنم. معتقدم ملودی های جدید و مدرن هم دارای نقاط قوت و ضعف هستند. اما ملودی های قدیمی و ایرانی در درون خود یک صمیمیت خاص داشتند که ملودی های جدید عاری از این صمیمیت اند و شاید راز ماندگاری ملودی های قدیمی هم همین حس ایرانی بودن و صمیمی بودن باشد. امروزه خوشگل صداها و خوشگل نوازنده های بسیاری هستند اما من ملودی های قدیمی را بیشتر می پسندم.

صدا و سیما مدتی است در قالب برنامه « شب کوک » به کشف صداهای خوب پرداخته است، آیا این برنامه را می بینید؟
این برنامه را می بینم و خیلی خوشحالم که استعدادهای جوان و جدید به عرصه آواز و موسیقی معرفی می شوند. این برنامه در ابتدای کار است و تعداد محدودی جوان با استعداد معرفی می شوند. در حالی که با گسترش و حرفه ای تر ساختن برنامه، استعدادهای بیشتری کشف و معرفی می شوند. شبکه ماهواره ای« من و تو» هم برنامه ای را با عنوان« استیج» برای کشف صداها و استعدادهای آوازی اجرا می کند.

ابتدای مصاحبه قول دادم سوال‌های چالشی بپرسم، شما هم استقبال کردید. با این اشاره ای که داشتید، می خواهم بپرسم شما شبکه «من و تو» نگاه می کنید؟
بله

نظرتان درباره برنامه «استیج» این شبکه چیست؟
خیلی این برنامه را دوست دارم و دنبال می کنم. استیج برنامه خوبی است. البته باید در آن شرط ادب هم رعایت شود.

منظورتان از شرط ادب چیست؟
این برنامه چون به کشف استعدادهای خوانندگی و صداهای جدید می انجامد خیلی خوب است اما بهتر آن است که مدیران و کارشناسان قبل از ضبط رقابتی برنامه، افرادی را انتخاب کنند که با هنر آواز و موسیقی آشنا باشند. بارها شده جوانی را روی استیج آورده اند که به دلیل برخی از ضعف ها، آن جوان تحقیر شده که حس تحقیر شدن جویندگان هنر را من نمی پسندم. همچنین داوران استیج هم در برخی موارد چنان با قصد و منظور رأی و نظر یکدیگر را رد می کنند که به روشنی معلوم است اختلافی بین آنها وجود دارد و می خواهند یکدیگر را ضایع کنند. نباید هدف کشف استعدادهای جوان تحت شعاع داوری های شخصی قرار گیرد.

به تازگی باب شده که فیش حقوقی افراد را افشا می کنند تا مردم بدانند برخی افراد چه میزان حقوق می گیرد. فیش حقوقی شما چقدر است؟
این را خوب پرسیدی، به همه بگو که کویتی پور افتخار دارد که 37 سال حقوقی از انقلاب نگرفته است. یک سر سوزن از امکانات این مملکت استفاده نکرده ام.

مگر از حقوق بازنشستگی بهره مند نیستید؟
من اصلاً کارمند رسمی جایی نبودم که بخواهم بازنشسته شوم. از 37 سال پیش که از شهرم خرمشهر دربه در شدم هیچ کار ثابتی نداشتم که به فکر بازنشستگی باشم. از ابتدای جنگ بسیجی بودم و هستم. حال که پرسیدی بگذار بگویم، غلام کویتی پور نه تنها فیش حقوق ندارد بلکه هنوز مستأجر است. آن هم مستأجری که یکبار 6 ماه ، یکبار 8 ماه و یکبار هم 10 ماه اجاره خانه ام عقب افتاده و نمی توانم پرداخت کنم.

پس چگونه امرار معاش می کنید؟
تاکنون برخی افراد به طور ناشناس که البته با پیگیری خود آنها را شناختم، عقب ماندگی های اجاره خانه ام را پرداخت کرده اند. از امرار معاش گفتید، باید بگویم کویتی پور در حالیکه هنوز موج انفجارهای زمان جنگ را تحمل می کند اما از هیچ بیمه ای برخوردار نیست. هزینه سرماخوردگی معمولی را خودم می پردازم، هزینه داروی موج انفجار که جای خود دارد. یک کلام، امرار معاش من در دست خدای روزی رسان است.

در مناسبت های مختلف صدای شما از رسانه ملی پخش یا آلبوم هایی با صدای شما تولید می شود، این موارد مگر درآمدی برای شما ندارد؟
چندی پیش آلبومی با عنوان غریبانه 2 با مجوز وزارت ارشاد به نام من تولید و منتشر کردند که فروش خیلی خوبی داشت. اما صدای من نبود. من همچنین از مسئولین صدا و سیما تقاضا دارم از صدای کویتی پور که در آرشیو رادیو و تلویزیون است استفاده نکنند چرا که بیشتر آنها صدای من نیست. تقلید صدای مرا کرده اند و رسانه هم به اسم من پخش می کند. چند روز پیش برای رونمایی از فیلم اروند با حضور هنرمندان بسیاری از من دعوت کردند، جالب اینکه صدای سرود « ممد نبودی» فیلم اصلاً صدای من نبود بلکه صدای آقای کرامتی بود. یا در موردی دیگر، مرا به برنامه زنده گلخانه دعوت کردند. عوامل این برنامه برای خوشامد من گفتند که 6 عنوان از سرودهای شما را تدوین و تصویرگذاری کرده اند. وقتی که کار پخش شد گفتم 4 مورد از این 6 مورد اصلاً صدای من نیست بلکه دیگران شبیه صدای مرا خوانده اند.

از راه های قانونی پیگیر موضوع می شدید تا به حق خود برسید.
اینها جواب مرا و حقوق 37 ساله مرا نمی دهند حالا چه رسد به اینکه دنبال امتیاز آلبوم غریبانه 2 باشم.

چه کسانی باید جواب شما را بدهند؟
در 6 سال گذشته چندین نامه به ریاست جمهوری، رییس مجلس و فرماندهی سپاه نوشتم که هیچ کدام جواب مرا ندادند. فقط آقای احمدی نژاد مرا آن هم برای گرفتن عکس یادگاری دعوت کرد.

دوست داشتید در اجلاس بین المللی پیرغلامان بندرعباس شرکت می کردید؟
اتفاقاً از من هم دعوت شد ولی چون خود را مداح نمی دانم شرکت نکردم. مادحین دارای مقام و منزلت بالایی هستند که خود را جزء آنان نمی بینم. من حماسه خوانم و تاکنون هیچ دوره مداحی و استاد و کلاس مداحی را ندیده ام. البته در حال حاضر هم پیر هستم و هم غلام. (غلام کویتی پور)

حرف آخر کویتی پور؟
اگر کویتی پور و امثال من دچار نقص و ضعفی هستند نباید آنرا به پای انقلاب گذاشت. ما به آرمان های شهدا و انقلاب پایبندیم.


گردآوری : گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع : jamejamonline.irزیر مجموعه: فرهنگ و هنر


دسته: اخبار فرهنگ و هنر

View بازدید: 0

Date منتشر شده در 1395/07/12
Press Esc to close telegram

.لطفا متن زیر را کپی و در تلگرام استفاده نمایید


Channel: @MySeemorgh
کویتی پور مداح سرشناس از تماشای شبکه من و تو و لذت دیدن استیج گفت!!
http://seemorgh.com/culture/culture-news/320594-مصاحبه-غلامرضا-کویتی-پور/?utm_campaign=appsocial&utm_medium=telegramposts&utm_source=channeltelegram خدمات ویژه زیبایی و درمانی خانمی که بعد از بارداری تجربه لاغری و کاهش وزن با طب چینی را داشته است+فیلم
خانمی که بعد از بارداری تجربه لاغری و کاهش وزن با طب چینی را داشته است+فیلم درمان و کاهش ریزش مو و آلوپسی و تقویت برای رشد آن با طب سوزنی ضد چین و چروک پوست
درمان و کاهش ریزش مو و آلوپسی و تقویت برای رشد آن با طب سوزنی ضد چین و چروک پوست افزایش وزن بعد از ازدواج و کاهش وزن 25 کیلویی در 5 ماه با روش های طب چینی بدون گرسنگی
افزایش وزن بعد از ازدواج و کاهش وزن 25 کیلویی در 5 ماه با روش های طب چینی بدون گرسنگی کافی میکس سنتی برای اعصاب فولادین، شاد بودن، خستگی ناپذیری، رفع گرسنگی، چربی سوزی، رفع سردرد
کافی میکس سنتی برای اعصاب فولادین، شاد بودن، خستگی ناپذیری، رفع گرسنگی، چربی سوزی، رفع سردرد نوشتن دیدگاه

نام (اجباری)


آدرس پست الکترونیکی (اجباری است اما نمایش داده نمی‌شود)
مرا برای دیدگاه‌های بعدی به یاد بسپار


تصویر امنیتی

تصویر امنیتی جدید


ارسال
لغو

خبرنامه سیمرغخبرنامه سیمرغ
کانال تلگرام سیمرغکانال تلگرام
فال و شخصیت شناسیفال
فال روزانهفال روزانه
روزنامه های امروزروزنامه های امروز
روزنامه ورزشیروزنامه ورزشی استخدام در سیمرغ تازه ترین اخبار فرهنگ و هنر محمد علیزاده, مهراب قاسم خانی و حمیدرضا پگاه در مراسم ختم پدر لاله اسکندری محمد علیزاده, مهراب قاسم خانی و حمیدرضا پگاه در مراسم ختم پدر لاله اسکندری محمد علیزاده, مهراب قاسم خانی و حمیدرضا پگاه در مراسم ختم پدر لاله اسکندری حضور داشتند. علت جدایی همزمان شهاب حسینی و ترانه علیدوستی از بازی در فیلم کاناپه؟ سام درخشانی, پژمان جمشیدی و امیر جعفری در مراسم ختم پدر لاله اسکندری چهره ستاره و لاله اسکندری در مراسم ختم پدرشان واحد اسکندری انتشار فیلم توقیفی نیکی کریمی پس از 11 سال! تجلیل بابک حمیدیان از همسرش مینا ساداتی سریال بابا لنگ دراز ایرانی چه موضوعی دارد؟ ممنوع التصویری نگار میرسعید مجری شبکه1 که فقط زمان حضور در تلویزیون چادری بود ورود گربه برروی صحنه در زمان اجرای ارکستر موسیقی خانه هنرمندان!! محرومیت یکساله پزشک عباس کیارستمی صحت ندارد نظر جنجالی لئوناردو دی کاپریو درباره پول و شهرت! امیر تتلو چگونه به شهرت رسید؟ حضور بازیگران و هنرمندان در مراسم چهلم داود رشیدی دردسر شبکه جم برای نیکی کریمی و فیلم جدیدش ربوده شده! مراسم چهلم داود رشیدی با حضور خودش برگزار شد! + عکس هایی از مراسم چهلم مراسم چهلم داود رشیدی: حضور کمند امیرسلیمانی و شبنم فرشادجو شرط عجیب آنجلینا جولی برای اینکه برد پیت فرزندانش را ببیند واکنش شهاب حسینی به حاشیه هایی که برایش بوجود آمده است برنامه جدید علی ضیا بزودی از شبکه یک پخش می شود ماجرای تهدید فرزند عباس کیارستمی از زبان وکیل خانوادگی شان امضای حکم پرونده عباس کیارستمی

پیشنهادی برای سلامت و زیبایی با بوی بد دهان به طور قطعی خداحافظی کنید،درمان شایع ترین عامل نفس بد بو در هر زمان...
با بوی بد دهان به طور قطعی خداحافظی کنید،درمان شایع ترین عامل نفس بد بو در هر زمان... ماساژ درمانی ده روزه چگونه اثر می کند
ماساژ درمانی ده روزه چگونه اثر می کند

پربیننده ترین اخبار فرهنگ و هنر فاطمه معتمدآریا و فریبا متخصص هوو شدند! فاطمه معتمدآریا و فریبا متخصص هوو شدند! فاطمه معتمدآریا و فریبا متخصص دو بازیگر قدیمی کشورمان در فیلم آباجان هوو یکدیگر شدند! چرا زنان دوره قاجار چاق بودند و اضافه وزن زیادی داشتند؟ حمله داریوش مهرجویی به محسن چاوشی: با یک خواننده جدید روی چاوشی را کم میکنم عکس دختر سردار قاسم سلیمانی در جشنواره فیلم مقاومت ماجرای تهدید فرزند عباس کیارستمی از زبان وکیل خانوادگی شان ممنوع التصویری نگار میرسعید مجری شبکه1 که فقط زمان حضور در تلویزیون چادری بود شرط عجیب آنجلینا جولی برای اینکه برد پیت فرزندانش را ببیند حضور بازیگران و هنرمندان در مراسم چهلم داود رشیدی مراسم چهلم داود رشیدی با حضور خودش برگزار شد! + عکس هایی از مراسم چهلم مراسم چهلم داود رشیدی: حضور کمند امیرسلیمانی و شبنم فرشادجو آنجلینا جولی چگونه معروف ترین بازیگر زن جهان شد؟ محصولات و خدمات پک کامل لوازم آرایش از ما جایزه بگیرید!
پک کامل لوازم آرایش از ما جایزه بگیرید! درمان قطعی کلیه بیماری های نشیمنگاه
درمان قطعی کلیه بیماری های نشیمنگاه  بهترین سرآشپز ایرانی در کدام خانواده است ؟ بهترین سرآشپز ایرانی در کدام خانواده است ؟ خرید اینترنتی از سوپرمارکت آنلاین روکولند
خرید اینترنتی از سوپرمارکت آنلاین روکولند  براون , لطافت آشکار براون , لطافت آشکار  پای پای "دیوار" به افغانستان هم باز شد  تکمیل حلقه گمشده زنجیره کالا و خدمات کشور تکمیل حلقه گمشده زنجیره کالا و خدمات کشور راه حلی برای گریه ها و ناآرامی های کودکتان راه حلی برای گریه ها و ناآرامی های کودکتان  با کشکول مطالب و اخبار مورد علاقه خود را پیگیری کنید با کشکول مطالب و اخبار مورد علاقه خود را پیگیری کنید تورهای متنوع تایلند با تخفیف های باورنکردنی تورهای متنوع تایلند با تخفیف های باورنکردنی  سفر به باکو جایزه علاقه مندان به عکاسی سفر به باکو جایزه علاقه مندان به عکاسی ویدکس راه حلی برای بهترین شنیدن ویدکس راه حلی برای بهترین شنیدن بزرگترین مسابقه بهترین سرآشپز خانگی !! بزرگترین مسابقه بهترین سرآشپز خانگی !! برنده سفر به دیزنی لند شوید!! برنده سفر به دیزنی لند شوید!! سرویس انتخابی تون رو با تخفیف از ما بخرید سرویس انتخابی تون رو با تخفیف از ما بخرید  عضو جدید خانواده بزرگ Door- in- Door TM عضو جدید خانواده بزرگ Door- in- Door TM کار خوب , حال خوب , درآمد خوب کار خوب , حال خوب , درآمد خوب زیباتر باشید و از آن لذت ببرید!! زیباتر باشید و از آن لذت ببرید!! ارزان ترین تورهای مسافرتی تا 50% تخفیف ارزان ترین تورهای مسافرتی تا 50% تخفیف بزرگترین جشنواره تابستانه با تخفیف های باورنکردنی بزرگترین جشنواره تابستانه با تخفیف های باورنکردنی   آگهی های ویژه فرهنگ و هنر عکس از خودت بگیر و برنده شو! عکس از خودت بگیر و برنده شو! اخبار داغ و جدید را اینجا بخوانید اخبار داغ و جدید را اینجا بخوانید برنده یک دوره آموزش آشپزی در خارج باشید برنده یک دوره آموزش آشپزی در خارج باشید پیشنهادهای شگفت انگیز هفته پیشنهادهای شگفت انگیز هفته شغل ات رو خودت انتخاب کن شغل ات رو خودت انتخاب کن بهتر وشفاف تر بشنوید بهتر وشفاف تر بشنوید رزرو آنلاین هتل ها با بهترین قیمت رزرو آنلاین هتل ها با بهترین قیمت فروش انواع پوشاک مجلسی و اسپرت فروش انواع پوشاک مجلسی و اسپرت فروش آنلاین عروسک های بافتنی دستباف، قابل شستشو فروش آنلاین عروسک های بافتنی دستباف، قابل شستشو لحظه به لحظه با اخبار ایران و جهان لحظه به لحظه با اخبار ایران و جهان تخفیف 50% کفش های چرم تخفیف 50% کفش های چرم عکس بفرست ، تخفیف بگیر! عکس بفرست ، تخفیف بگیر! درمان قطعی موهای زائد درمان قطعی موهای زائد با ثبت آگهی رایگان ، کسب و کار خود را معرفی کنید با ثبت آگهی رایگان ، کسب و کار خود را معرفی کنید تخفیف 50 درصدی لوازم التحریر تخفیف 50 درصدی لوازم التحریر آرامش کودکتان را از ما بخواهید آرامش کودکتان را از ما بخواهید نقشه جامع صنعت نقشه جامع صنعت با ما در مهمانی ها بدرخشید با ما در مهمانی ها بدرخشید مسابقه بده و جایزه های پر رنگ ببر مسابقه بده و جایزه های پر رنگ ببر شرکت بانیان سعادت - خدمات مهاجرت به کانادا شرکت بانیان سعادت - خدمات مهاجرت به کانادا سینماتاریخ و تمدنادبیاتتلویزیونتئاترموسیقیهنرهای تجسمیهنرهای سنتیاخبار فرهنگ و هنرآداب و رسومهنر و سلامت

آخرین اخبارفرهنگ وهنر ماجرای تهدید فرزند عباس کیارستمی از زبان وکیل خانوادگی شان ماجرای تهدید فرزند عباس کیارستمی از زبان وکیل خانوادگی شان امضای حکم پرونده عباس کیارستمی امضای حکم پرونده عباس کیارستمی عکس دختر سردار قاسم سلیمانی در جشنواره فیلم مقاومت عکس دختر سردار قاسم سلیمانی در جشنواره فیلم مقاومت فاطمه معتمدآریا و فریبا متخصص هوو شدند! فاطمه معتمدآریا و فریبا متخصص هوو شدند! آمار فروش فیلم های درحال اکران: گلزار در 2 روز 100 میلیون فروخت آمار فروش فیلم های درحال اکران: گلزار در 2 روز 100 میلیون فروخت حمله داریوش مهرجویی به محسن چاوشی: با یک خواننده جدید روی چاوشی را کم میکنم حمله داریوش مهرجویی به محسن چاوشی: با یک خواننده جدید روی چاوشی را کم میکنم زمان دقیق پخش قسمت آخر خندوانه زمان دقیق پخش قسمت آخر خندوانه اصغر فرهادی سیزدهمین کارگردان هیجان انگیز دنیا شد! اصغر فرهادی سیزدهمین کارگردان هیجان انگیز دنیا شد! چهار اتهامی که به یالثارات وارد است و بازیگران می توانند شکایت کنند

[ منبع این مطلب سایت سیمرغ می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

توضیحات:
مطلب فوق در سایت سیمرغ منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X