شهرک های صنعتی البرز توسعه می یابد/ اولویت با صنایع کم آب بر

کرج - ایرنا - مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان البرز گفت: در جریان بازدید روز سه شنبه معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از البرز، توسعه شهرک های صنعتی بررسی شده و قرار است دستورات لازم در این باره ابلاغ شود.

به گزارش ایرنا، جهانگیر شاهمرادی در حاشیه بازدید از شهرک های صنعتی اشتهارد و نظرآباد و ناحیه صنعتی کوثر که بعد از ظهر سه شنبه با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت صورت گرفت، هدف از این بازدیدها را تسریع در روند خدمات رسانی به واحدهای صنعتی دانست.
وی ادامه داد: توسعه شهرک صنعتی اشتهارد 2 در دستور کار قرار گرفته و توسعه شهرک صنعتی کوثر نیز عملیاتی می شود.
شاهمرادی گفت: در شهرک صنعتی نظرآباد واحد صنعتی تولید پروفیل در و پنجره به بهره برداری رسید.
وی افزود: شهرک صنعتی کوثر 168 هکتار توسعه داده می شود، این منطقه در گذشته ناحیه صنعتی محسوب می شد و 50 هکتار مساحت داشت ولی اکنون از ناحیه خارج شده و به شهرک صنعتی تبدیل می شود.
این مسئول اضافه کرد: به طور متوسط هر 4500 متر زمین در استان برای ایجاد یک واحد صنعتی در نظر گرفته می شود و شهرک صنعتی صنعتی اشتهارد دو با مساحت 1023 هکتار است که پس از واگذاری و تکمیل برای 25 هزار نفر اشتغال ایجاد می شود.
وی گفت: در این شهرک اولویت واگذاری با صنایع کم آب بر و با تکنولوژی بالا و فاقد آلودگی محیط زیست استقرار پیدا می کنند.
شاهمرادی افزود: به میزان بیش از آنکه تکلیف بود صنایع آسیب دیده برای دریافت تسهیلات به بانک ها معرفی شده اند.
وی خاطر نشان کرد: در مجموع 171 میلیارد تومان تسهیلات توسط بانک های استان به واحدهای صنعتی پرداخت شده است که در این راستا استان البرز رتبه یازدهم کشور را دارد.
1535/6155خبرنگار:مریم صوفی**انتشار دهنده: داریوش غفاری


[ منبع این مطلب سایت ایرنا، اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شهرک های صنعتی البرز توسعه می یابد/ اولویت با صنایع کم آب بر» اینجا کلیک کنید. توضیحات:
مطلب فوق در سایت ایرنا، اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X