ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

شهرک های صنعتی البرز توسعه می یابد/ اولویت با صنایع کم آب بر

کرج - ایرنا - مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان البرز گفت: در جریان بازدید روز سه شنبه معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از البرز، توسعه شهرک های صنعتی بررسی شده و قرار است دستورات لازم در این باره ابلاغ شود.

به گزارش ایرنا، جهانگیر شاهمرادی در حاشیه بازدید از شهرک های صنعتی اشتهارد و نظرآباد و ناحیه صنعتی کوثر که بعد از ظهر سه شنبه با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت صورت گرفت، هدف از این بازدیدها را تسریع در روند خدمات رسانی به واحدهای صنعتی دانست.
وی ادامه داد: توسعه شهرک صنعتی اشتهارد 2 در دستور کار قرار گرفته و توسعه شهرک صنعتی کوثر نیز عملیاتی می شود.
شاهمرادی گفت: در شهرک صنعتی نظرآباد واحد صنعتی تولید پروفیل در و پنجره به بهره برداری رسید.
وی افزود: شهرک صنعتی کوثر 168 هکتار توسعه داده می شود، این منطقه در گذشته ناحیه صنعتی محسوب می شد و 50 هکتار مساحت داشت ولی اکنون از ناحیه خارج شده و به شهرک صنعتی تبدیل می شود.
این مسئول اضافه کرد: به طور متوسط هر 4500 متر زمین در استان برای ایجاد یک واحد صنعتی در نظر گرفته می شود و شهرک صنعتی صنعتی اشتهارد دو با مساحت 1023 هکتار است که پس از واگذاری و تکمیل برای 25 هزار نفر اشتغال ایجاد می شود.
وی گفت: در این شهرک اولویت واگذاری با صنایع کم آب بر و با تکنولوژی بالا و فاقد آلودگی محیط زیست استقرار پیدا می کنند.
شاهمرادی افزود: به میزان بیش از آنکه تکلیف بود صنایع آسیب دیده برای دریافت تسهیلات به بانک ها معرفی شده اند.
وی خاطر نشان کرد: در مجموع 171 میلیارد تومان تسهیلات توسط بانک های استان به واحدهای صنعتی پرداخت شده است که در این راستا استان البرز رتبه یازدهم کشور را دارد.
1535/6155خبرنگار:مریم صوفی**انتشار دهنده: داریوش غفاری


[ منبع این مطلب سایت ایرنا، اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شهرک های صنعتی البرز توسعه می یابد/ اولویت با صنایع کم آب بر» اینجا کلیک کنید. توضیحات:
مطلب فوق در سایت ایرنا، اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X