ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نصب 1880 دوربین نظارت تصویری در 35 هزار کیلومتر راه شریانی

وزیر راه با اعلام تردد 29 میلیون وسیله نقلیه موتوری در کشور از نصب 1880 دوربین نظارت تصویری در 35 هزار کیلومتر راه شریانی کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه وزارت راه و شهرسازی، عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در مراسم افتتاح پروژه سپهتن و پاسگاه شریف آباد اظهار داشت: امنیت جاده ها، مسافران و کالاها، همراه با افزایش کارایی و کارآمدی اقتصادی عمده ترین مباحثی است که در وزارت راه و شهرسازی دنبال می شود.

وی افزود: ایجاد اتفاق های بزرگ و تاثیرگذار در زندگی مردم همچون ارتقای ایمنی راه ها توسط یک نفر غیرممکن است و با توجه به چندوجهی بودن این اتفاقات به همکاری همه ارگان ها نیاز داریم.

آخوندی با اشاره به تلاش های انجام شده در حوزه ایمنی راه ها طی چند سال اخیر بیان کرد: تمام تلاش ما ایجاد همکاری و ارتباط میان وزارت راه و شهرسازی، پلیس، وزارت صنعت، وزارت بهداشت، آموزش و پرورش و رسانه ملی بوده است به طوری که تشکیل کمیسیون ایمنی راه ها به صورت مدون و منظم حاکی از بهترین دوره های همدلی به شمار می رود.

به گفته وزیر راه و شهرسازی تردد وسایل نقلیه موتوری به 29 میلیون رسیده است که سیستم های قدیمی و سنتی پاسخگوی کنترل و نظارت آنها نیست بنابراین باید به دنبال اقدامات ساختاری رفت.

آخوندی خاطرنشان کرد: سال آینده دوربین های نظارت تصویری و ثبت تخلف در 35 هزار کیلومتر از راه های شریانی کشور به 1880 عدد خواهد رسید و از طرفی سیستم یک پارچه سپهتن با همکاری پلیس و سیستم تردد ترانزیتی با همکاری گمرک موجب افزایش ایمنی راه ها خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به بهره برداری از پاسگاه های پلیس راه متحدالشکل در سراسر کشور اظهار داشت: این پاسگاه ها برای ایمنی و رفاه حال پلیس که شبانه روز در شرایط مختلف جوی در طول جاده های کشور وظایف خود را انجام می دهند ایجاد شده است.

وی افزود: این پاسگاه ها به سیستم های الکترونیک و مدرن برای نظارت بر ناوگان حمل و نقل عمومی بار و مسافر مجهز شده اند و از نظر معماری نیز با سازه های ایرانی همخوانی دارند.

[ منبع این مطلب سایت دنیای سفر می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

توضیحات:
مطلب فوق در سایت دنیای سفر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X