ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

توضیحات ملانوروزی درباره سرقت مجسمه برنزی از معاونت هنری / مجسمه مسروقه اثر با ارزشی نبود

مدیر کل دفتر هنرهای تجسمی ارشاد گفت: مجسمه برنزی بهداد لاهوتی هیچ تعلقی به موزه هنرهای معاصر نداشته و مسئولان موسسه به همراه آگاهی همچنان در حال بررسی و تحقیقات هستند. توضیحات ملانوروزی درباره سرقت مجسمه برنزی از معاونت هنری / اثر با ارزشی نبودندمجید ملانوروزی مدیر کل دفتر هنرهای تجسمی ارشاد در گفتگو با خبرنگار حوزه تجسمی گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص سرقت مجسمه برنزی بهداد لاهوتی که از حیاط معاونت هنری ارشاد رخ داده بود، گفت: این مجسمه به موسسه توسعه هنرهای تجسمی تعلق داشته و صحبت هایی که در رابطه با اختصاص آن به گنجینه موزه هنرهای معاصر مطرح شده کذب هستند و به گونه ای جوسازی کرده‌اند.
وی افزود: طبق مدارکی که در این موسسه برای خرید مجسمه از بهداد لاهوتی موجود است این اثر جزو اموال دولتی نبوده است، همچنین لازم به ذکر است که اثر مذکور از لحاظ هنری خیلی شاخص و با ارزش نبوده و سارقان هم احتمالا برای آب کردن و بهره مندی از فلز آن این کار را کرده اند.
ملانوروزی در خصوص رسیدگی هایی که در رابطه با این سرقت انجام شده اظهار کرد: به جهت وزن سنگینی که این کار داشت قطعا برای ربودن آن به ماشین و یا چند نفر نیاز بوده است و این دزدی در تعطیلات عید نوروز رخ داده است. پس از آن هم آقای سیاهکارزاده مسئول این موسسه به آگاهی اطلاع دادند و مظنونینی که در جریان این اقدام در موسسه و فضای آن حضور داشتند، مورد بازجویی قرار گرفته‌اند.
توضیحات ملانوروزی درباره سرقت مجسمه برنزی از معاونت هنری / اثر با ارزشی نبودند
مدیر کل هنرهای تجسمی ارشاد درباره وضعیت نگهداری این اثر و مظنون این پرونده گفت: این کار مدت ها بود که بین دو انبار و فضایی مثل زیرپله نگهداری می‌شد و در این گونه سرقت‌ها که کار حجیمی ربوده می‌شود به جهت لزوم وجود همکاری چند نفر پای نگهبان آن محل وسط کشیده می‌شود اما با وجود همه این ها آگاهی همچنان در حال بررسی است و احتمال داده اند که به جهت باقی مانده‌هایی که حول این کار مانده اند، اثر را با دستگاهی برش زده و بعد آن را خارج کرده‌اند.
ملانوروزی در پایان تاکید کرد: این اثر همانطور که گفتم هیچ تعلقی به دولت و موزه هنرهای معاصر نداشته و مسئولان موسسه به همراه آگاهی همچنان در حال بررسی و تحقیقات هستند.
توضیحات ملانوروزی درباره سرقت مجسمه برنزی از معاونت هنری / اثر با ارزشی نبودند

انتهای پیام/

[ منبع این مطلب سایت باشگاه خبرنگاران، فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

توضیحات:
مطلب فوق در سایت باشگاه خبرنگاران، فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X