ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نابرابری دولتی‌ها با بخش خصوصی برای جذب سرمایه گذاران خارجی/ بخش خصوصی پشتوانه‌ای برای جذب سرمایه ندارد

نابرابری دولتی ها با بخش خصوصی برای جذب سرمایه گذاران خارجی/ بخش خصوصی پشتوانه ای برای جذب سرمایه نداردپدرام سلطانی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، در ارتباط با رفت و آمدهای اخیر هیات‌های تجاری به ایران اظهار کرد: توسعه روابط ایران با سایر کشورها اجتناب ناپذیر است همچنین با توجه به تحریم‌های گذشته حجم روابط ایران با جهان کاهش پیدا کرده و با اجرایی شدن برجام انتظار می‌رود فعالیت‌های تجاری کشور در همه زمینه‌ها به بالاترین حجم خود در سال‌های اخیر برسد.
نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران افزود: در حال حاضر مبادلات تجاری ایران مسیر خوبی را در پیش گرفته و با بالا بردن حجم مبادلات، پیشرفت خوبی برای اقتصاد کشور حاصل می‌شود.
سلطانی با اشاره به نقش بخش خصوصی در اقتصاد کشور تصریح کرد: تلاش بخش خصوصی این است که بتواند فرصت‌های سرمایه گذاری در ایران را به کشورهای جهان معرفی کند و روابط اقتصادی کشور را پایدارتر وسودمندتر سازد.
وی با بیان این که در ایران رقابت نابرابری بین بخش خصوصی و دولتی وجود دارد اظهار کرد: در این بین رقابت نابرابری بین بخش خصوصی و دولتی کشور وجود دارد که در بخش سرمایه گذاری مشترک است و دولتی‌ها با استفاده از قدرت ضمانت دولتی و محروم بودن بخش خصوصی از این امکان، می‌توانند بسیار فعال‌تر از سایر بخش‌های کشور باشند.
 نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران افزود: نبود پشتیمان قدرتمندی مانند دولت، بخش خصوصی را به این سمت هدایت کرده که در سرمایه گذاری‌های بزرگ با سایر کشورها ورود نکند.
وی ادامه داد: بخش دولتی می‌تواند با امضاء یک قرارداد از مزیت پشتوانه دولتی استفاده کند، در این بین تا وقتی که این تفاوت بین بخش خصوصی و دولتی وجود دارد بخش خصوصی را کندتر و سرمایه گذاری را در این بخش محدود می‌کند.
سلطانی در ارتباط با روش‌هایی که بخش خصوصی برای جذب بهتر سرمایه گذاری می‌تواند انجام دهد گفت: شرکت‌های خصوصی باید با معرفی پروژه‌های جذاب و سودآور برای سرمایه گذاری در کشور به استقبال شرکت‌ها و هیات‌های اعزامی کشورهای جهان بروند.
وی بیان کرد: بخش خصوصی می‌تواند با ارائه روش‌های سرمایه گذاری ساده‌تر و بروکراسی کمتر به جذب سرمایه و تامین مالی از شرکت‌های خارجی بپردازد و با این بخش‌ها قرارداد امضا کند.
انتهای پیام/

[ منبع این مطلب سایت میزان، اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

توضیحات:
مطلب فوق در سایت میزان، اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X