ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

روستاها و مناطق حاشیه شهرها هم باید از مزایای آموزش بهره مند شوند

سنندج- ایرنا- معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار کردستان با تاکید بر رعایت عدالت در ارایه آموزش ها در سطح استان گفت: متاسفانه در ارایه خدمات آموزشی مناطق حاشیه شهرها و روستاها همواره فراموش شده اند و جا دارد متولیان آموزش این مناطق را به صورت جدی در نظر داشته باشند.

به گزارش خبرنگار ایرنا حسین فیروزی روز یکشنبه در نخستین جلسه شورای مهارت و فناوری استان کردستان در سنندج خواستار ارایه برنامه های آموزشی دستگاه های متولی آموزش برای روستاها و مناطق حاشیه شهرها شد و افزود: براساس نیاز این مناطق باید برنامه های آموزشی ارایه شود.
او اولویت در روستاها را آموزش های کشاورزی دانست و با تاکید بر استمرار این نوع آموزش ها گفت: براساس نیاز هر روستا باید روستاییان آموزش های علمی و تخصصی ببینند و به دانش روز در زمینه کشاورزی مجهز شوند.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار کردستان در ادامه سخنان خود همچنین از عدم تعهد و احساس مسوولیت اعضای شورای مهارت و فناوری استان در عملیاتی کردن صورت جلسه های جلسات قبلی این شورا انتقاد کرد و گفت: براساس رصدهای انجام شده این شورا عملکرد و نمره قابل قبولی نمی گیرد.
فیروزی از اینکه مدیران کل و روسای ادارات عضو شورا در جلسه حضور ندارند نیز انتقاد کرد و افزود: این عدم حضور نشان از بی توجهی و اهمیت قائل نشدن به موضوع آموزش و مهارت است.
او در عین حال از حضور خبرنگاران رسانه های مختلف در این جلسه قدردانی کرد و آن را نشانه احساس تعهد خبرنگاران به موضوع آموزش و اهمیت دادن به این مقوله شد و از خبرنگاران خواست برنامه های آموزشی دستگاه های متولی را رصد کنند و با بررسی عملکرد آنها، انتقادات خود را نیز مطرح نمایند.
وی با اشاره به اینکه 25 دستگاه دولتی در استان کردستان متولی آموزش هستند گفت: فلسفه ایجاد شورای مهارت و فناوری استان هماهنگی بین بخشی به منظور جلوگیری از موازی کاری در حوزه آموزش است که این دستگاه ها باید توجه بیشتری به مقوله آموزش داشته باشند.
وی بر واگذاری آموزش ها به بخش خصوصی نیز تاکید کرد و گفت: دولت باید بر فعالیت های بخش خصوصی نظارت جدی داشته باشند و در واگذاری برنامه های آموزشی به بخش خصوصی باید به بحث کیفیت نیز توجه جدی کرد.
او با تاکید بر تقویت بخش خصوصی و حمایت از واگذاری بخش از وظایف غیرحاکمیتی دستگاه های دولتی به این بخش گفت: تنها برون سپاری این فعالیت ها کافی نیست بلکه باید نظارت جدی بر عملکرد و فعالیت بخش خصوصی در جهت کیفیت بخشی به خدمات ارایه شده نیز انجام گیرد.
او به واگذاری فعالیت های آموزشی دستگاه های دولتی به آموزشگاه های بخش خصوصی نیز تاکید کرد و در عین حال هشدار داد هر آموزشگاهی که ضوابط و مقررات و همچنین کیفیت را رعایت نکند مورد بازخواست قرار می گیرد و حتی مجوز فعالیت آن را لغو خواهیم کرد.
هم اکنون 119 آموزشگاه خصوصی و 12 مرکز دولتی در استان کردستان آموزش های فنی و حرفه ای را ارایه می دهند که در آموزشگاه های مراکز دولتی این استان سالانه سه میلیون و 340 هزار نفر ساعت آموزش در 350 حرفه و 31 رشته مختلف انجام می شود و در آموزشگاه های بخش خصوصی نیز سالانه یک میلیون و 250 هزار نفر ساعت آموزش در 213 حرفه و در 24 رشته مختلف انجام می شود.
همچنین سالانه بیش از 23 هزار نفر در مراکز آموزشی فنی و حرفه ای استان کردستان در رشته های مختلف آموزش می بینند.
3033/6108


[ منبع این مطلب سایت ایرنا، فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

توضیحات:
مطلب فوق در سایت ایرنا، فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X