قاچاق سیگار و لوازم آرایشی و بهداشتی بیشترین آمار قاچاق کالا در آذربایجان غربی

قاچاق سیگار
معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان‌غربی گفت: هم اکنون قاچاق سیگار و لوازم آرایشی و بهداشتی بیشترین آمار قاچاق کالا در آذربایجان غربی را دارد.

سلیمان علیزاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ارومیه با اشاره به اقدامات خرداد ماه معاونت نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اظهار داشت: در این بازه زمانی 13 هزار و 971 فقره بازرسی صورت گرفت و در این رابطه ضمن تشکیل 957 پرونده و کشف 607 تخلف، پرونده‌هایی به ارزش یک میلیارد و 688 میلیون و 449 هزار و 446 ریال تشکیل شد.

وی با اشاره به عملکرد واحد آرد و نان در ماه گذشته افزود: در این زمینه نیز تعداد سه هزار و 85 بازرسی صورت گرفت و 153 تخلف به ارزش ریالی 391 میلیون و 547 هزار و 50 ریال کشف شد.

به گفته علیزاده، در خرداد ماه، 956 بازرسی در حوزه قاچاق کالا و ارز در استان آذربایجان‌غربی صورت گرفته و ضمن تشکیل 32 پرونده، 38 تخلف به ارزش 332 میلیون و 505 هزار و 770 ریال کشف شد که عمده کشفیات به ترتیب شامل سیگار و لوازم آرایشی و بهداشتی بوده است.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان‌غربی با اشاره به عملکرد اجرایی طرح نظارتی رمضان بیان کرد: در این باره نیز 14 هزار و 350 بازرسی در بخش آرد و نان، غلات، و حبوبات، مواد پروتئینی، میوه و قند و شکر انجام و 632 تخلف به ارزش دو میلیارد و 269 میلیون و 790 هزار و 342 ریال کشف شد.

علیزاده اظهار داشت: در مجموع در خردادماه، علاوه بر اجرای طرح نظارتی ویژه ماه مبارک رمضان، طرح ساماندهی و نظارت و بازرسی از شرکتهای آسانسور با تیم مشترک معاونت صنایع و معادن انجام شده و از سوی دیگر، اجرای طرح شناسایی انبارهای شکر به علت کمبود و گرانی آن، تشکیل پرونده برای شرکت کسب و ک‌ار و بازارهای اینترنتی به ارزش 42 میلیون ریال و قیمت‌گذاری پوشاک مدارس نیز انجام شد.

انتهای پیام/

[ منبع این مطلب سایت تنسیم نیوز، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «قاچاق سیگار و لوازم آرایشی و بهداشتی بیشترین آمار قاچاق کالا در آذربایجان غربی» اینجا کلیک کنید. توضیحات:
مطلب فوق در سایت تنسیم نیوز، استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X