ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

درخواست مخالفان دولتی برای محاکمه شدن رئیس جمهور ونزوئلا+ تصاویر

نمایندگان اپوزیسیون کنگره ونزوئلا خواستار محاکمه "نیکلاس مادورو" به دلیل زیرپا گذاشتن اصول دموکراسی شدند. به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از رویترز؛ نمایندگان کنگره ونزوئلا به طرحی رای داده‌اند که خواهان محاکمه "نیکلاس مادورو،" رئیس جمهور این کشور، به دلیل تخطی از اصول دموکراسی می‌شود.
درخواست مخالفان دولتی برای محاکمه شدن رئیس جمهور ونزوئلا
نمایندگان مخالف مادورو در جلسه ویژه روز گذشته وی را به زیرپا گذاشتن قانون اساسی اقدام به کودتا متهم کرده‌اند.
این طرح یک روز پس از آن تصویب شد که مقامات طرح همه‌پرسی مخالفان را برای به چالش گرفتن قدرت مادورو مسدود کردند.
درخواست مخالفان دولتی برای محاکمه شدن رئیس جمهور ونزوئلا
مقامات حزب حاکم، مخالفان را متهم به کلاهبرداری در جمع آوری امضاهای لازم برای برگزار رفراندوم کرده‌اند. در جریان جلسه پرهرج و مرج کنگره، که هواداران دولت آن را مختل کردند، "خولیو بورخس،" رهبر اکثریت مخالف، مادورو را به دلیل مسدود کردن برگزاری همه پرسی به نقض قانون متهم کرد.
درخواست مخالفان دولتی برای محاکمه شدن رئیس جمهور ونزوئلا
او گفت: این یک محاکمه سیاسی و حقوقی علیه رئیس جمهور است تا مسئولیت او در گسیختگی قانون اساسی که باعث شکسته شدن نظام دموکراتیک، حقوق بشر و آینده کشور شده معلوم شود.
ناظران می‌گویند بعید است این طرح به نتیجه برسد زیرا باوجود کنترل کنگره بوسیله مخالفان، دولت و دیوان عالی به دفعات قوه مقننه را تضعیف کرده‌اند.
درخواست مخالفان دولتی برای محاکمه شدن رئیس جمهور ونزوئلا
مقامات حزب حاکم ادعا می‌کنند اعضای حزب مخالف به نیروهای خارجی و یک تشکیلات تجاری ارتباط دارند که قصد به زیر کشیدن دولت چپ‌گرای این کشور را دارد.
قانونگذاران کنگره ونزوئلا از مردم این کشور خواستند به دفاع فعالانه از قانون اساسی تا زمان بازگشت نظام قانون اساسی بپردازند و جامعه جهانی را به احیای مکانیسمی برای بازگشت دموکراسی به این کشور فراخواندند.
درخواست مخالفان دولتی برای محاکمه شدن رئیس جمهور ونزوئلا
قانونگذاران کنگره همچنین خواستار آن شدند تا جلسه‌ای روز سه شنبه برگزار شود و طی آن موضع قانون اساسی در قبال مادورو که گفته می‌شود تابعیت ونزوئلایی و کلمبیایی دارد و این مساله ادامه فعالیت وی را با مشکل روبرو می‌کند، مورد بررسی قرار بگیرد.
نظرسنجی‌های جدید نشان می‌دهد 80 درصد از مردم ونزوئلا خواستار برکناری مادورو تا پایان سال میلادی جاری شده‌اند.
انتهای پیام/

[ منبع این مطلب سایت باشگاه خبرنگاران، بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

توضیحات:
مطلب فوق در سایت باشگاه خبرنگاران، بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X