ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

شهردار بلگراد: امضای تفاهم همکاری بلگراد و تهران گامی بزرگ در گسترش روابط فرهنگی است

بلگراد-ایرنا- شهردار بلگراد پایتخت صربستان در دیدار با رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ایران گفت: تفاهمنامه همکاری بلگراد و تهران که در سپتامبر امسال در تهران امضا شد، گام بزرگی در گسترش روابط فرهنگی دو کشور است.

به گزارش ایرنا، «سینیشا مالی» روز دوشنبه در ملاقات با «ابوذر ابراهیمی ترکمان» با اشاره به اینکه امکانات زیادی برای همکاری بین پایتخت های صربستان و ایران وجود دارد، افزود: سال آینده در سفر محمد باقر قالیباف شهردار تهران به بلگراد، توافق خواهرخواندگی بین این دو شهر به امضا خواهد رسید.
وی همچنین گفت که بر اساس توافق های انجام شده، قرار است در سال 2017 روز فرهنگی تهران در بلگراد و در سال 2018 نیز روز فرهنگی بلگراد در تهران برگزار شود.
بنا به اظهارات شهردار بلگراد در این ملاقات، برگزاری روزهای بلگراد در تهران و بالعکس یک فرصت بسیار عالی برای فراگیری از فرهنگ های یکدیگر و نزدیک شدن مردم است.
رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی جمهوری اسلامی ایران نیز در این دیدار ضمن تقدیر از کمک های شهردار بلگراد در نمایشگاه بین المللی کتاب بلگراد که ایران میهمان ویژه آن است، گفت: شرکت ایران در نمایشگاه کتاب بلگراد یک مسیر بسیار عالی برای شهروندان بلگراد و صربستان است که با ادبیات ایران در این نمایشگاه آشنایی بیشتر پیدا کنند.
ابراهیمی ترکمان افزود: ایران همیشه برای برگزاری هفته فرهنگی ایران در بلگراد آماده است.
دو طرف در این دیدار بر این امر اتفاق نظر داشتند که تماس های بیشتر مردم صربستان و ایران می تواند به گسترش و همکاری های دو جانبه در زمینه های مختلف بخصوص اقتصادی کمک کند و برقراری پرواز مستقیم بین بلگراد و تهران به این امر کمک زیادی می کند.
ابراهیمی ترکمان که روز شنبه اول آبان ماه برای مراسم افتتاحیه نمایشگاه بین المللی کتاب بلگراد که ایران میهمان ویژه آن است به صربستان آمده است، در مدت اقامت خود دیدارهایی با رئیس العلمای جامعه اسلامی صربستان ، رئیس آرشیو یوگسلاوی و وزیر فرهنگ و اطلاع رسانی صربستان داشته است.
شصت و یکمین نمایشگاه بین الملی کتاب بلگراد روز یکشنبه دوم آبان ماه با سخنان «ولادان ووکوساولیویچ» وزیر فرهنگ و اطلاع رسانی صربستان و ابراهیمی ترکمان رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی کشورمان آغاز شد و تا نهم آبان ماه ادامه دارد.
در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه، علاوه بر وزیر فرهنگ و اطلاع رسانی صربستان و رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ایران، «راسیم لیاییچ» معاون نخست وزیر و وزیر تجارت، گردشگری و ارتباطات صربستان، مجید فهیم پور سفیر جمهوری اسلامی ایران در بلگراد نیز حضور داشتند.
قرار است امروز یادداشت همکاری های فرهنگی بین ایران و صربستان توسط رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی کشورمان و وزیر فرهنگ و اطلاع رسانی صربستان امضا برسد.
اروپام**436**1908
انتشار دهنده : افشار دارابی


[ منبع این مطلب سایت ایرنا، بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

توضیحات:
مطلب فوق در سایت ایرنا، بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X