ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

روزنامه فرانسوی: تروریست های خارجی داعش ازسوریه به عراق رفته اند

تهران- ایرنا- روزنامه «لو پاریزین» در گزارشی نوشت : صدها تروریست خارجی درروزهای اخیر ازسوریه به عراق رفته اند تا درمقابل عملیات آزادسازی شهر «موصل» مقاومت کنند.

این روزنامه فرانسوی به نقل از نزدیکان «ژان ایو لو دریان» وزیر دفاع فرانسه، نوشت: این امکان مطرح است که داعش تلاش کند تا جای ممکن مقاومت کند.
تشکیلات اطلاعاتی غربی تعداد نیروهای گروه تررویستی داعش را در شهر موصل، پنج تا شش هزار نفر برآورد می کنند که گفته می شود حدود 250 نفر آنان فرانسوی هستند. این تعداد زنان و کودکان فرانسوی را نیز شامل می شود.
وزیران دفاع اتئلاف موسوم به ائتلاف بین المللی علیه داعش امروز (سه شنبه) درپاریس تشکیل جلسه می دهند و مساله بازپسگیری موصل موضوع اصلی تبادل نظر در جلسه امروز خواهد بود.
همچنین دراین جلسه مساله سرنوشت تروریست های خارجی که به گروه داعش پیوسته اند وبررسی امکانات قانونی برای استرداد آن ها مطرح خواهد شد.
به گزارش ایرنا، نبرد برای آزادی استان نینوا و بازپس گیری مرکز آن شهر تاریخی موصل واقع در 465 کیلومتری شمال بغداد، از دست گروه تکفیری - تروریستی داعش، از دوشنبه گذشته (26مهرماه) با فرمان «حیدرالعبادی» نخست وزیر عراق و با حرکت ده ها گردان از نیروهای پیاده ارتش ونیروهای مردمی عراق وپیشمرگه های کرد از چندین محور آغاز شد.
اروپام ** 9053
مترجم: فائزه طاهری**انتشار دهنده: عزیز موسوی


[ منبع این مطلب سایت ایرنا، بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

توضیحات:
مطلب فوق در سایت ایرنا، بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X