ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

توضیحات سازمان زیبا‌سازی درباره مجسمه «باربر»: سر مجسمه به سرقت نرفته، شکسته است

سرپرست اداره حجم سازمان زیباسازی با بیان اینکه سر کودک مجسمه «باربر» به سرقت نرفته گفت: این مجسمه مورد تخریب واقع شده است. مردم باید در حفظ آثار هنری در سطح شهر کوشا باشند.
علیرضا فاضلی سرپرست اداره حجم سازمان زیباسازی شهر تهران درباره سرقت سر کودک «مجسمه باربر» که در خیابان ناصرخسرو، ابتدای کوچه مروی نصب شده به ایلنا گفت: سر این مجسمه به سرقت نرفته بلکه شکسته چراکه جنس این مجسمه از فایبرکلاس است و متاسفانه آسیب دیده است. 
او ادامه داد: امروز صبح به طور اتفاقی این مجسمه را دیدم و پس از آن نیز متوجه شدم که در شبکه‌های اجتماعی خبر آن پخش شده است. ما این مجسمه را که متاسفانه مورد تخریب واقع شده در اسرع وقت مرمت می‌کنیم. 
سرپرست اداره حجم سازمان زیباسازی افزود: هنرمند این مجسمه نیز از طریق شبکه‌های اجتماعی مطلع شده بود و با تماسی که با دفتر اداره حجم زیباسازی شهرداری تهران داشت، قرار شد تا در اسرع وقت این مجسمه مرمت شود. 
سرپرست اداره حجم سازمان زیباسازی درباره تخریب مجسمه‌های شهر گفت: متاسفانه رفتار غیرفرهنگی می‌تواند گریبان هر چیزی مانند تلفن، مجسمه‌ و... را درسطح شهر بگیرد ما در حقیقت باید فرهنگ‌سازی کنیم تا اینگونه رفتارها از بین برود. مردم باید آگاه شوند که به هر چیزی که در سطح شهر آسیب وارد می‌کنند، هزینه آن را خودشان پرداخت کرده‌اند پس باید آن را حفظ کنند. 
این مجسمه که به نام‌های «گاری‌چی» یا «گاری‌کش» نیز معروف است ۵ / ۱ متر ارتفاع و ۸۰ / ۳ متر طول دارد، توسط منصور آذری قلعه‌جوق (مجسمه‌ساز) در سال ۸۸ ساخته و در سال ۹۰ در این محل نصب و در سال ۹۳ نیز به‌دلیل شکستگی و پاشش رنگ مرمت شد. 

[ منبع این مطلب سایت عصرایران، اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

توضیحات:
مطلب فوق در سایت عصرایران، اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X