ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

انتخاب عضو هیئت‌علمی دانشگاه یاسوج در کمیته علمی نشریه معتبر فرانسوی

یاسوج - ایرنا- نشریه علمی معتبر فرانسوی به نام 'ASef' از عضو هیئت علمی دانشگاه یاسوج دعوت به همکاری کرد.

به گزارش روز چهار شنبه روابط عمومی دانشگاه یاسوج، از عضو هیئت علمی این دانشگاه برای عضویت در کمیته علمی معتبرترین نشریه حشره شناسی فرانسه دعوت به همکاری شده است.
نشریه 'ASef' که توسط انجمن حشره شناسی فرانسه از سال 1832 میلادی منتشر می شود قدیمی ترین نشریه مربوط به علوم حشره شناسی در این کشور است که به صورت سالیانه و به دو زبان انگلیسی و فرانسه منتشر می شود.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه یاسوج می گوید این نشریه که از مراجع علمی معتبر در این شاخه در سطح دنیاست از دکتر 'علیرضا منفرد 'دانشیار گروه گیاه پزشکی دانشگاه یاسوج برای عضویت در کمیته علمی و هیئت تحریریه دعوت به همکاری نموده است.
'دکتر منفرد که پژوهش های خود را بیشتر در زمینه زنبورهای گرده افشان ایران متمرکز نموده تاکنون مقالات متعددی را با همکاری متخصصین این رشته منتشر کرده است.'
هجیر کریمی تصریح کرد که موضوع دعوت به همکاری عضو هیئت علمی دانشگاه یاسوج نشان از توانمندی اعضای هیئت علمی این دانشگاه در عرصه ملی و بین المللی است.
دانشگاه یاسوج در زمینه ثبت اختراع هم از دانشگاه های پیشرو کشور است.
تاکنون افزون بر 12 اختراع در بخش های مختلف توسط اعضای هیئت علمی دانشگاه یاسوج به ثبت رسیده است.
دانشگاه یاسوج در سال 1362 با نام آموزشکده فنی یاسوج وابسته به دانشگاه شیراز فعالیت خود را در ساختمان تربیت معلم دخترانه کوثر یاسوج آغاز نموده و در سال 1372 با ایجاد و راه اندازی آموزشکده کشاورزی به مجتمع آموزش عالی یاسوج وابسته به دانشگاه شیراز تغییر نام یافت.
در سال 1374 تبدیل وضعیت آن به دانشگاه در شورای گسترش آموزش عالی مورد موافقت قرار گرفت و سرانجام در سال 1375 این مجتمع رسماً فعالیت خود را مستقل از دانشگاه شیراز ادامه داد.
سپس به منظور رشد، توسعه و تعالی آموزش عالی در منطقه و استان تلاش های فراوانی صورت گرفت تا اینکه در اول خرداد 78 تبدیل وضعیت قطعی مجتمع آموزش عالی یاسوج به دانشگاه در شورای گسترش آموزش عالی به تصویب رسید و سرانجام در سال 1378 به صورت رسمی به دانشگاه یاسوج ارتقا یافت.
در حال حاضر، حدود 6 هزار دانشجو در 30 رشته کارشناسی و 45 رشته کارشناسی ارشد و 19 رشته دکترا در 6 دانشکده به تحصیل در این دانشگاه مشغول هستند.
دریافت کننده: مسعود علیزاده نصرآباد** انتشار دهنده: سید ولی موسوی نژاد
1662/6110


[ منبع این مطلب سایت ایرنا، فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «انتخاب عضو هیئت‌علمی دانشگاه یاسوج در کمیته علمی نشریه معتبر فرانسوی» اینجا کلیک کنید. توضیحات:
مطلب فوق در سایت ایرنا، فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X