ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مجید انتظامی: موسیقی سنتی ایرانی هیچگاه آسیب نمی‌بیند/ مخالف ترکیب موسیقی ایرانی با سایر موسیقی‌ها نیستم

ما نمی توانیم در مقابل سلیقه مردم، بگوییم که این موسیقی را گوش دهید یا این نوع موسیقی را گوش ندهید. انتظامی با اشاره به اینکه موسیقی سنتی ایرانی به دلیل برخورداری از اصالت هیچگاه آسیب نمی بیند، گفت: مخالف ترکیب موسیقی ایرانی با سایر موسیقی ها نیستم.
به گزارش میزان، مجید انتظامی آهنگساز برجسته کشورمان گفت: درخصوص ورود برخی دیگر از انواع موسیقی و یا تلفیق هایی که در این زمینه صورت می گیرد باید به این نکته اشاره کرد که موسیقی سنتی ایرانی به دلیل برخورداری از اصالت هیچگاه آسیب نمی بیند و همواره سر جای خود قرار دارد.
وی ادامه داد: افرادی که در عرصه موسیقی می خواهند به شکل تلفیقی کار کنند از موسیقی اصیل ایرانی به عنوان منبع استفاده می کنند به این معنا که از این موسیقی گوشه ای را برمی دارند و با شکل های دیگر موسیقی ترکیب می کنند.
آهنگساز موسیقی فیلم "روز واقعه" تصریح کرد: من مخالف ترکیب موسیقی ایرانی با سایر موسیقی ها نیستم بلکه می گویم هر چیزی را اگر مردم دوست داشته باشند و اگر خواهان داشته باشد ، درست است.
این آهنگساز برجسته کشورمان در ادامه صحبت های خود اظهار کرد: ما نمی توانیم در مقابل سلیقه مردم، بگوییم که این موسیقی را گوش دهید یا این نوع موسیقی را گوش ندهید.
وی همچنین یادآور شد: آنچه از طرف مردم مورد استقبال قرار می گیرد، مورد تایید من است و اگر انواع دیگر موسیقی هم وجود داشته باشد اتفاق های خوبی می افتد چرا که مردم موسیقی های مختلف را گوش می دهند و بر همین اساس تفاوت ها را تشخیص می دهند و متوجه می شوند که موسیقی اصیل ایرانی زیبا ترین موسیقی است و جایگزینی ندارد.
این آهنگساز پیشکسوت ادامه داد: اگر انواع دیگری از موسیقی نباشد،‌ اینگونه تصور می شود که آنگونه موسیقی که وجود ندارد، شاید بهتر است.
آهنگساز موسیقی فیلم سینمایی "مریم مقدس" خاطرنشان کرد: بودن انواع مختلفی از موسیقی نه تنها به موسیقی ایرانی لطمه نمی زند بلکه شاید نقش کمک دهی هم داشته باشد و باعث شود مردم اصالت این موسیقی را نسبت به سایر موسیقی ها به شکل درست تری تشخیص دهند.

[ منبع این مطلب سایت عصرایران، فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

توضیحات:
مطلب فوق در سایت عصرایران، فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X