ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

یوکیا آمانو: ایران به توافق هسته ای پایبند بوده است

مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام کرد ایران به همه تعهدات خود در توافق هسته ای با قدرتهای جهانی عمل کرده است. به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از رویترز، "یوکیا آمانو،" مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی روز گذشته در گفتگو با روزنامه فرانسوی "لوموند" اعلام کرد: ایران به توافق هسته ای که سال گذشته با شش قدرت جهانی منعقد کرد، پایبند بوده است.
وی با تأیید نتایج گزارش محرمانه آژانس که ماه گذشته میلادی بوسیله رویترز منتشر شد، گفت: تهران علیرغم مخالفت های موجود، به توافق هسته ای عمل کرده است. این توافق از ماه ژانویه (حدود 9 ماه پیش) تاکنون بدون هیچ مشکلی اجرا شده است. فقط یک مورد کوچک در ماه فوریه رخ داد. ذخایر آب سنگین ایران اندکی از 130 تن تعیین شده تجاوز کرد. ما به سرعت این موضوع را به ایران منتقل کردیم و تهران همه اقدامات لازم را برای حل این مشکل انجام داد.
آمانو در ادامه خاطرنشان کرد: جدا از این مسئله، من تضمین می دهم که تهران به تعهدات خود در برجام پایبند بوده است. ایرانی ها در حال انجام تعهدات خود به جامعه بین المللی هستند.بر اساس توافق هسته ای ایران و 1+5، تهران اجازه دارد ذخایر آب سنگین خود را در سطح 130 تن نگه دارد. اما این ذخایر در ماه فوریه به 130.9 تن افزایش یافت.  
انتهای پیام/

[ منبع این مطلب سایت باشگاه خبرنگاران، بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

توضیحات:
مطلب فوق در سایت باشگاه خبرنگاران، بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X