ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

امام جمعه اصفهان: پرداخت تسهیلات بانکی مثل تحصیلات دانشگاهی نشود

تسهیلات بانکی

امام جمعه اصفهان گفت: تسهیلاتی که به بنگاه های اقتصادی و صنایع کوچک داده می شود همچون مدارک و تحصیلات دانشگاهی نشود که هیچگونه نظارتی از جانب وزارت علوم ندارد و کسی نمی پرسد آیا کشور به این همه تحصیل کرده نیاز دارد یا نه.

به گزارش ایسنا، سید یوسف طباطبایی نژاد در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان اصفهان اظهار کرد: در رابطه با اقتصاد مقاومتی کارهای بسیاری انجام شده اما یکی از ملزومات حرکت در جهت اقتصاد مقاومتی انجام فعالیت‌های فرهنگی است و این که کسی بخواهد کاری کند و بانک هم تسهیلات بدهد مشکل را حل نخواهد کرد.

امام جمعه اصفهان گفت: باید مشخص باشد کسانی که در قالب اقتصاد مقاومتی می خواهند از بانک ها تسهیلات بگیرند قصد دارند چه کاری انجام دهند و آیا این کار اصلا به نیاز کشور هست. تسهیلاتی که با بنگاه های اقتصادی و صنایع کوچک داده می شود همچون مدارک و تحصیلات دانشگاهی نشود که هیچگونه نظارتی از جانب وزارت علوم ندارد و کسی نمی پرسد آیا کشور به این همه تحصیل کرده نیاز دارد یا نه.

وی افزود: کسی که هیچ پولی ندارد را نمی شود تسهیلات داد. بارها به بانک ها گفته ام که اگر کسی دو سوم از بودجه مورد نیاز را داشت یک سوم باقی مانده را به او وام بدهید و به دقت بررسی کنید آیا آن شخص می تواند تسهیلات را باز گرداند یا خیر.

امام جمعه اصفهان خاطرنشان کرد: قالی بافی از صنایع مهم ایران و اصفهان است و باید دولت قالی های تولید شده را همچون گندم خرید تضمینی کند تا کسی که قالی می بافد مشکلی در فروش نداشته باشد.
انتهای پیام

[ منبع این مطلب سایت ایسنا، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

توضیحات:
مطلب فوق در سایت ایسنا، استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X