ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تاکید یک روانشناس بر بکارگیری روش‌های صحیح در برخورد با مشکلات رفتاری کودک

کودک فرزند تربیت پرورش والدین

یک روانشناس در خراسان‌ جنوبی گفت: بهبود رفتار نادرست کودک تنها زمانی امکان‌پذیر است که والدین وارد عمل شوند و برای واکنش نشان دادن به مشکلات رفتاری کودک، روش‌های صحیح را فراگیرند.

پوران عباسپور در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: حل مشکلات تربیتی کودکان نیاز به شکیبایی، صبر و بردباری والدین و یا حتی نیاز به مشاور دارد.

وی افزود: کودک نق نقو، کودکی که از خوابیدن در تخت خود امتناع می‌کند، کودکی که مدام از غذا ها ایراد می‌گیرد و ... همه و همه یک مشکل مشترک دارند.

این روانشناس اظهارکرد: رفتار اینگونه کودکان باعث بروز برخوردهایی بین آنان با والدینشان و در برخی موارد با آموزگاران و حتی همسن وسالان آن‌ها می‌شود.

عباسپور با اشاره به اینکه پدر و مادر این گونه کودکان اغلب امیدوارند رفتار مشکل آفرین خود به خود ازبین برود، بیان کرد: شاید افراد بسیاری آنان را نصیحت کرده باشند که بالاخره کودک این مرحله را پشت سر می‌گذارد و مشکل حل می‌شود اما در بسیاری موارد عکس آن صادق است و مشکل وخیم‌تر می‌شود.

وی افزود: بهبود رفتار کودک تنها زمانی امکان‌پذیر است که والدین وارد عمل شوند، به این ترتیب که آنان برای واکنش نشان دادن به مشکلات رفتاری کودک باید روش‌های صحیح دیگری را فرا گیرند.

این روانشناس گفت: والدین باید صادقانه به مبارزه با این مشکلات همت کنند و روشی که در گذشته برای برخورد با آن مشکل اتخاذ کرده بودند را تغییر دهند.

عباسپور تصریح کرد: حل اینگونه مشکلات برای بسیاری از والدین ساده است، برای مثال والدینی که درگیر علایق کار یا فعالیت‌های دیگر خود هستند، باید به نیازهای کودکان خود از قبیل توجه، مراقبت، مهربانی و نظارت توجه کنند و زمان بیشتری برای فرزندشان در نظر بگیرند.

وی با بیان اینکه برخی از والدین نیز تنها به اصلاحات جزئی در تدابیر و روش‌های برخورد با کودک نیاز دارند، یادآور شد: نوع و میزان تغییر تا حدی به نوع مشکلی که پدر و مادر درگیر آن هستند، بستگی دارد.

انتهای پیام

[ منبع این مطلب سایت ایسنا، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

توضیحات:
مطلب فوق در سایت ایسنا، استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X