ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

همایش تربیت جنسی کودکان و نوجوانان در خورموج بوشهر برگزار شد

بوشهر- ایرنا- همایش تربیت جنسی کودکان و نوجوانان دوشنبه شب در شهر خورموج استان بوشهر برگزار شد.

به گزارش ایرنا، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی در این همایش گفت: از مهمترین اهداف برگزاری این سیمنار ارتقای دانش و بصیرت والدین برای مقابله با آسیب های اجتماعی کودکان و نوجوانان و تربیت صحیح فرزندان است.
حمید زارعی افزود: بدون شک داشتن اطلاعات کافی و شناخت صحیح از رفتارهای طبیعی جنسی کودکان و نوجوانان برای والدین در زندگی گره گشا خواهد بود.
وی اضافه کرد: چنین شناختی باعث خواهد شد که والدین با اشراف کامل و آرامش به پرسش های کودکان در ارتباط با مسائل جنسی پاسخ صحیح بدهند و از بروز بسیاری از مشکلات جنسی، اضطراب ها و انحرافات اخلاقی در کودکان و نوجوانان جلوگیری کنند.
وی ادامه داد: از موسسه فرهنگی مسیر آرامش زندگی و مدیر پرتلاش آن فاطمه بحریاری و همکاری فرمانداری، آموزش و پرورش، بهزیستی و شهرداری در برگزاری این سمینار علمی سپاسگزارم.
یک رواشناس گفت: تربیت صحیح جلوی انحراف اخلاقی فرزندان را می گیرد و در آینده زندگی زناشویی و مشترک موفقی خواهند داشت.
نبی فتاحی افزود: تربیت جنسی با آموزش جنسی تفاوت دارد و آموزش جنسی شرح جزئیات روابط و مراحل جنسی است.
وی ادامه داد: آنچه در تربیت جنسی مطرح است ارائه مجموعه اطلاعات جسمانی، روانی، اجتماعی و دینی در مورد مسائل جنسی یا در اختیار گذاشتن اطلاعات لازم در مورد مسائلی است که با غریزه جنسی کودک مرتبط است و آموزش آن از سال‌های اول زندگی کودک شروع می‌شود.
فتاحی بیان کردکرد: امروز از هر چهار دختر و شش پسر یک نفر مورد سو استفاده جنسی قرار می گیرند و در بزرگسالی باعث اختلالات رفتاری در آنها خواهد شد.
وی ادامه داد: والدین باید فرزندان خود را نسبت به هشدارها، هویت و بلوغ های جنسی و روانی آگاه کنند.
شهرستان دشتی با 80 هزار نفر جمعیت در جنوب بوشهر واقع است.
7296/6043 خبرنگار: علی اشکو** انتشار دهنده: خدانظر خواجه


[ منبع این مطلب سایت ایرنا، اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

توضیحات:
مطلب فوق در سایت ایرنا، اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X