اقتصاد مقاومتی بر کار فرینی ،افزایش سرمایه وارتقا فنآوری استوار است

ایلام - ایرنا - سرپرست پارک اطلاعات و فناوری ایلام گفت: یکی از مولفه های اقتصاد مقاومتی دانش بنیان بودن آن است اقتصادی که علم و دانش در تمام سطوح آن جریان دارد و تحقق ان بر دانش و افزایش ثروت و کار آفرینی و ارتقا فنآوری استوار است.

کامران طاهرپور روز سه شنبه در حاشیه برگزاری جشنواره ایده های ثروت ساز در دانشگاه ایلام در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در راستای فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان این جشنواره شکل گرفته است تا از این راه بتوان با استفاده از ایده ها و اندیشه های مختلف در سطح استان فرهنگ فن آوری و کارآفرینی به سمت توسعه و پیشرفت حرکت کند.
وی افزود: دراستان ایلام در کنار مزایای متعدد نسبی وخدادادی تنگناهایی از جمله ضعف فرهنگ فنآوری وجود دارد و طبق اطلاعات موجود تعداد افرادی که صاحب ایده هستند کم است و کمبود ایده های خلاق و نوآور از دغدغه های نهاد و سازمان های این استان است.
وی یادآور شد: به همین منظور دانشگاه ایلام و پارک علم وفن آوری جشنواره ایده های ثروت ساز را در راستای رشد و توسعه فرهنگ فن آوری و تولید ثروت از دانایی افراد برگزار کرد تا بتواند این استعدادها را شناسایی و در جهت پیشرفت استان از طرح های آنها استفاده کرد.
وی یکی دیگر از مشکلات در این زمینه را ضعیف بودن فرهنگ کار گروهی اعلام کرد و گفت: به همین دلیل دانشگاه ایلام، پارک فن آوری، بنیاد نخبگان، جهاد دانشگاهی و سایر نهاد و ارگان های شهر سعی در تقویت فرهنگ کار گروهی دارند.
طاهر پور تصریح کرد: استقبال کم نظیر از این جشنواره در مقاطع دانش آموزی، دانشجویی، اساتیدی و ارسال شدن 196 طرح بعد از ارزیابی های اولیه 76 طرح واجد شرایط شناخته شدند و در بخش اول جشنواره در سه بخش تخصصی کشاورزی، ای سی تی و صنعت مورد بررسی قرار گرفتند.
سرپرست پارک علم وفنآوری ایلام اعلام کرد: از این تعداد 19 طرح در بخش کشاورزی، 26 طرح در بخش ای سی تی و 28 طرح در بخش صنعت مورد ارزیابی قرار گرفتند و در نهایت سه طرح برتر با اعطای جوایز 10 میلیون ریال تا سه میلیون ریال انتخاب شدند.
طاهر پور تاکید کرد: طرح های برگزیده شده در این جشنواره می توانند از تسهیلات موجود در پارک علم و فن آوری و مراکز رشد استان و حمایت های خاصی برای ارتقا و تکمیل چرخه کار برخودار شوند.
وی اظهار کرد: ایلام به دلایل مختلف از مراکز دانش بنیان کشور عقب است که در تلاش هستیم با حمایت استاندار و پارک علم و فن آوری دانشگاه ایلام، دانشگاه آزاد، بنیاد ملی نخبگان و سایر دست اندرکاران با جدیت در زمینه طرح های دانش بنیان و ایجاد ثروت از این ایده ها با همدلی و تعامل سازنده برای جبران این عقب ماندگی در زمینه توسعه فن آوری اقدام کنیم.
در حال حاضر استان ایلام دارای 2 مرکز دانش بنیان است.
آیین افتتاح نخستین جشنواره ایده های ثروت ساز در سالن همایش های دانشگاه ایلام و با حضور استاندار و دیگرمسئولان استانی، اساتید و دانشجویان و جمعی از نخبگان و ایده پردازان استان برگزار شد.
7180/6034


[ منبع این مطلب سایت ایرنا، علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اقتصاد مقاومتی بر کار فرینی ،افزایش سرمایه وارتقا فنآوری استوار است» اینجا کلیک کنید. توضیحات:
مطلب فوق در سایت ایرنا، علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X