ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

انعقاد 81 تفاهم‌نامه با سرمایه‌گذاران بخش خصوصی/4 همایش تخصصی سرمایه‌گذاری در استان سمنان برگزار می‌شود

محمدرضا خباز
استاندار سمنان از برگزاری چهار همایش سرمایه‌گذاری در این استان خبر داد.

محمدرضا خباز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سمنان، با اشاره به برگزاری نخستین همایش بزرگ سرمایه‌گذاری در استان سمنان در اسفندماه سال گذشته اظهار داشت: این همایش در چهار پنل تخصصی در استانداری سمنان برگزارشده و 67 تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری در آن منعقدشده است.

وی با اشاره به ارزش این تفاهم‌نامه‌های سرمایه‌گذاری تصریح کرد: با اجرای این تفاهم‌نامه‌ها بیش از 27 هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری جدید در استان سمنان صورت می‌گیرد.

استاندار سمنان با بیان اینکه پیش از سفر هیئت دولت به استان سمنان نیز 14 تفاهم‌نامه همکاری برای توسعه سرمایه‌گذاری در این استان منعقدشده است خاطرنشان کرد: مجموع ارزش این تعداد تفاهم‌نامه‌ها نیز بیش از 13 هزار میلیارد ریال بوده است

خباز با اشاره به اینکه در مجموع در مجموع 81 تفاهم‌نامه به ارزش 40 هزار میلیارد ریال با سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در استان سمنان منعقدشده است عنوان کرد: این میزان سرمایه‌گذاری زمینه ایجاد اشتغال و توسعه استان سمنان را فراهم می‌کند.

وی با اشاره به اینکه انعقاد تفاهم‌نامه، لزوماً به معنی تحقق سرمایه‌گذاری نیست بیان کرد: حتی اگر یک سوم از این میزان تفاهم‌نامه‌ها منجر به سرمایه‌گذاری شود، تحولات بسیار بزرگی در وضعیت صنایع و اشتغال استان سمنان به وجود می‌آید.

استاندار سمنان با اشاره به اینکه این همایش سرمایه‌گذاری در چهار پنل تخصصی «میراث فرهنگی و گردشگری»، «خدمات شهری و زیر ساخت»، «کشاورزی» و «صنعت و معدن» برگزارشده است بیان کرد: امسال نیز چهار همایش تخصصی سرمایه‌گذاری با موضوع این چهار پنل تخصصی در استان سمنان برگزار می‌شود.

خباز با اشاره به اهداف برگزاری این چهار همایش تخصصی سرمایه‌گذاری تصریح کرد: در این چهار همایش تخصصی، میزان تحقق و اجرای تفاهم‌نامه‌های سرمایه‌گذاری منعقدشده در همایش بزرگ سرمایه‌گذاری سال گذشته در قالب این چهار پنل تخصصی بررسی‌شده و تصمیمات لازم برای رفع موانع احتمالی برای تحقق آن رفع می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه امروز با توجه به وضعیت اقتصادی کشور، راهی به‌جز جذب و جلب سرمایه‌های داخلی و در صورت امکان سرمایه‌های خارجی نداریم خاطرنشان کرد: همایش سرمایه‌گذاری استان سمنان که در اسفندماه سال گذشته برگزار شد؛ امروز در حال نتیجه دادن است.

استاندار سمنان با بیان اینکه امروز رابطه‌های اخذ استعلام‌های مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری در استان سمنان کاهش‌یافته است اظهار داشت: با توجه به این مهم، می‌توان ادعا کرد که زمینه برای سرمایه‌گذاری در استان سمنان فراهم است.

خباز با اشاره به اینکه گردشگری به‌عنوان محور توسعه استان سمنان در برش استانی برنامه ششم توسعه معرفی‌شده است از حمایت این استان برای توسعه سرمایه‌گذاری در این بخش خبر داد.

وی با اشاره به اینکه توسعه زیرساخت‌های گردشگری نیز حمایت از توسعه صنعت توریسم به شمار می‌رود گفت: جذب سرمایه‌گذاران بخش گردشگری نیز به معنی زمینه‌سازی توسعه گردشگری است.

استاندار سمنان تصریح کرد: استان سمنان آمادگی حمایت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در این استان را دارد.

خباز با تأکید بر اینکه نباید سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در استان سمنان دچار مشکلات اداری شوند بیان کرد: مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان سمنان برای حل مشکلات اداری سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در استان سمنان ایجادشده است.

وی در پاسخ به این پرسش خبرنگار تسنیم درباره چرایی عدم افتتاح رسمی کارخانه بزرگ آریاترانسفو شهمیرزاد به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده ترانسفورماتورهای قدرت در خاورمیانه تصریح کرد: سرمایه‌گذار این کارخانه بزرگ حضور شخص رئیس‌جمهور یا معاون اول رئیس‌جمهور در محل این کارخانه را به‌عنوان شرط اصلی افتتاح آن اعلام کرده است.

استاندار سمنان با بیان اینکه سرمایه‌گذاری بسیار سنگینی برای احداث این کارخانه بزرگ که بیش از دو هزار فرصت شغلی ایجاد می‌کند صورت گرفته است عنوان کرد: شرط حضور رئیس‌جمهور با معاون اول رئیس‌جمهور با توجه به وسعت این پروژه، چندان غیرمعقول نیست.

کارخانه آریاترانسفوی شهمیرزاد قرار بود در سفر هیئت دولت افتتاح شود که به دلیل عدم حضور رئیس‌جمهور یا معاون اول وی برای افتتاح آن، سرمایه‌گذار این پروژه حاضر به موافقت برای بهره‌برداری رسمی از آن نشد.

خباز با بیان اینکه کارخانه آریاترانسفو هم‌اکنون نیز در حال فعالیت و تولید ترانسفورماتورهای قدرت است گفت: اگر هدف فعالیت و به ثمر رسیدن این‌گونه پروژه‌ها باشد؛ دیگر نیازی به افتتاح آن نیست.

انتهای پیام/

[ منبع این مطلب سایت تنسیم نیوز، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

توضیحات:
مطلب فوق در سایت تنسیم نیوز، استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X