ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سپاه متناسب با ‌نوع تهدیدات‌ وارد عمل می‌شود/ هر گروه تروریستی را به محض ورود به منطقه منهدم می‌کنیم

مصاحبه با سردار کریمی - زنجان
فرمانده سپاه استان زنجان گفت: سپاه در مقابل هر‌گونه تهدیدات دشمنان اسلام ایستاده و گروهک‌های ضدانقلابی و تروریستی را به محض ورود به منطقه منهدم می‌کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، دفاع مقدس یادآور دلاور‌ی‌ها، خودباوری‌ها و از خودگذشتگی‌هایی است که رزمندگان اسلام از خود به یادگار گذاشته‌اند تا آیندگان بدانند مردان این سرزمین اجاره نمی‌دهند حتی یک وجب از خاک این کشور به دست بیگانگان بیفتد.

در این گفت‌وگوی تفصیلی به سراغ یکی از فرماندهان، رزمندگان و یادگاران هشت سال دفاع مقدس رفتیم که بعد از اتمام جنگ نیز در دفاع از مرزهای شمالغرب کشور افتخار آفریده و درحال حاضر فرمانده سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان است.

تسنیم: زمانی که جنگ تحمیلی آغاز شد چند ساله بودید و چطور شد تصمیم گرفتید به جبهه‌های حق علیه باطل بروید؟

سردار کرمی: زمانی که جنگ تحمیلی در 31 شهریور سال 59 آعاز شد، بنده 22 سال سن داشتم، جنگ غیرمنتظره نبود عده‌ای فکر می‌کنند که جنگ آغاز شد و مسئولان هیچ تدبیری نداشتند اما بنده مستند دارم که حضرت امام(ره) از 27، 28، 29 مرداد ماه سال 58 در فرمانی به ارتش، سپاه، ژاندارمری برای دفاع از مرزها، برای تعقیب ضد انقلاب، پاک‌سازی کردستان از وجود ضد انقلاب به صورت منظم فرمان بسیار قاطعی را صادر فرمودند و حتی در فرمان 28 مرداد ماه سال 58 دستور می‌دهند که یک ساعت تاخیز نیز قابل قبول نیست و باید نیروهای نظامی در کردستان وارد عمل شوند و اگر قصور کردید محاکمه خواهید شد.

حضرت امام(ره) از سال 58 به مردم هشدار می‌دادند تا مردم نیز آمادگی داشته باشند که ضد انقلاب، دشمنان خبیث و شیطان بزرگ در کمین انقلاب اسلامی هستند و حتی در برخی مواقع در فرمان امام(ره) آموزش مردم توسط دولت وجود دارد تا مردم از سلاح‌های خودشان برای دفاع از انقلاب استفاده کنند. این پیام حضرت امام(ره) بسیار روشن و قاطع بود و از طرفی صدام نیز جنگ را یک روزه آغاز نکرد بلافاصله بعد از پیروزی انقلاب یعنی در یکم اسفند ماه همان سال تجاوز مرزی عراق به مرزهای ما آغاز شد و دو روز بعد از پیروزی انقلاب انفجارات هم از داخل و هم از بیرون آغاز شده بود.

آمریکایی‌ها و غربی‌ها تلاش کردند احمد حسن‌البکر(چهارمین رئیس جمهور عراق) را برای جنگ با جمهوری اسلامی تحریک کنند اما ایشان با شناخت خوبی که از امام(ره) و روحیه و انگیزه انقلابی ملت ایران داشتند پیشنهاد آمریکایی‌ها و غربی‌ها را نپذیرفتند، غربیها بعد از این با یک کودتای بدون خون‌ریزی صدام را در راس حزب بعث عراق قرار دادند که فردی جنایتکار و خونخواری بود و می‌توانست بهترین نوکر برای آنها باشد، صدام از روزی روی کار آمد یک سال طول کشید تا جنگ را علیه ما آغاز کرد و در این مدت هشت لشگر را به 12 لشگر و همچنین تیپ‌ها را افزایش داد و بر ادوات و تجهیزات نیز افزود که اینها نشان می‌داد برای جنگ آماده می‌شود.

در طول یک سالی که صدام روی کار آمده بود مرتب اعلام می‌کردند که عراق دشمن بزرگی دارد، مردم ابتدا فکر می‌کردند منظور رژیم صهیونیستی است که بعدها صدام قرار داد 1975 الجزایر را پاره کرد تا مشخص شود منظور چیست، جنگی که آن زمان آغاز شد بنده 22 سال سن داشتم و این جنگ با توجه به تحولات غیر منتظره نبود و زمینه‌های شکل‌گیری تهاجم نظامی عراق علیه ایران مشخص بود و عراق تنها کشوری بود که می‌توانست با ما وارد جنگ شود. این جنگ به خاطر اختلافات مرزی نبود دلیلش ظهور انقلاب اسلامی بود.

تسنیم: از حال و هوای زمان جنگ در زنجان برایمان بگویید کوچه و خیابانهای زنجان چه حال و هوایی داشتند؟

کرمی:  زمانی که جنگ آغاز شد ابتدا با بمباران هوایی همراه بود که آژیر خطر، هشدارها و اعلامیه‌ها در سطح کشور شرایط حساسی را ایجاد کرده بود، حضرت امام(ره) برای آرامش جامعه یک جمله بسیار خوبی فرمودند و آن این بود «حالا یک دیوانه آمده یک سنگی انداخته و رفته، ما تنبیه خواهیم کرد» و مقام معظم رهبری نیز این جمله را فرمودند که «رژیم بعث عراق تهاجم نظامی علیه کشور ما را آِغاز کرد و ما درس فراموش نشدنی و سختی خواهیم داد».

با تدبیر حضرت امام(ره) جامعه آرامش خود را حفظ می‌کرد اما نیروهای داوطلب، بسیجی و حزب‌اللهی برای اعزام به سپاه به جبهه مراجعه می‌کردند آن زمان هم سپاه قالب لشگر، گردان و تیپ نداشت و به صورت گروهی اعزام می‌کرد، سپاه زنجان آن روزها در میدان آزادی و کنار شهدای گمنام مستقر بود. اعزام‌های بعدی که عمدتا اعزامهای بزرگ بود از بلوار آزادی و کنار شهدای گمنام(مزار پایین) انجام می‌شد و در سبزه میدان نیز مقری بود اما اعزام‌ها از آن دو منطقه انجام می‌شد.

اعزام‌ها صحنه‌های شیرینی داشتند، در دفاع مقدس با آن همه زیبایی یکی از صحنه‌های بسیار زیبایی که کم یاد می‌شود همین بدرقه‌ها و در برگشت استقبال‌ خانواده‌ها و مردم شهیدپرور بود که خیلی صحنه‌های شیرینی بودند، مادران می‌آمدند فرزندانشان را به آغوش می‌کشیدند، زمانی که رزمندگام سوار اتوبوس می‌شدند از پنجره دستها را بیرون می‌بردند و تا اتوبوسها از دید خارج نبود بچه‌ها و بدرقه کنندگان دسته‌ها را برای همدیگر تکان می‌دادند که صحنه‌های شیرینی را رقم می‌زد.

تسنیم: از شجاعت بچه‌های زنجان برایمان بگویید؟ نقش برجسته رزمندگان زنجان در کدام عملیات‌ها بود؟

کرمی : نیروهای زنجان در سه جبهه فعال بودند یک جبهه در عقبه برای برقراری امنیت، آرامش و مبارزه با گروهک‌های ضد انقلاب و عناصر باقیمانده از رژیم طاغوت مشغول مبارزه بودند، جبهه دوم در غرب بود که قبل از آغاز جنگ نیز در دیواندره، سقز، سنندج، بانه و شهرهای دیگر در پاک‌سازیها حضور داشتند و در طول دوران دفاع مقدس نیز حداقل یک گردان و گاهی دو، سه و چهار گردان نیروی رزمی در منطقه کردستان فعال بودند و در سخت‌ترین عملیات‌ها نیز حضور داشتند.

جبهه سوم نیز عمدتا جبهه جنوب و تیپ‌ها و لشگرهای سپاه بود و در این مناطق نیز نیروهای زنجان نقش برجسته‌ای داشتند، نیروهای زنجان در 19 عملیات بزرگ خط شکن بودند و نقش خیلی مهمی را ایفا کردند، هر یک از عملیات‌ها ویژگی خاص خود را داشت. در عملیات بیت‌المقدس که منجر به آزادسازی خرمشهر شد در چهار مرحله نیروهای زنجان خط‌شکن بودند و در هر مرحله نیز حداقل دو گردان خط‌شکن داشتیم، ما تعدادی خط شکن در لشگر 8 نجف که آن زمان تیپ بود داشتیم و چند گردان نیز در تیپ 7 ولی‌عصر(عج) بود، در آزادسازی خرمشهر رزمندگان زنجانی از نخستین نیروهایی بودند که وارد خرمشهر شدند.

در عملیات بزرگ والفجر 8 نیروهای دائمی، خط شکن و حرفه‌ای زنجان در لشگر 31 عاشورا و در گردان‌های حضرت علی اصغر(ع) و گردان امام سجاد(ع) حضور داشتند و به استعداد سه گردان نیز در لشگر 8 نجف در قالب بسیجیان زنجان بودند که با اسماعیلی اعزام شدند، این طور بگویم که نیروهای زنجان در عملیات والفجر 8 در دو لشگر حضور داشتند، در عملیات بسیار بزرگ کربلای 5 جنگ زیر ضربات خرد کننده رزمندگان اسلام صلح را برای آنها تحمیل کرد، جنگ را آنها تحمیل کردند اما صلح را ما تحمیل کردیم.

نیروهای زنجان در عملیات کربلای 5 به استعداد یک تیپ عملیاتی در لشگر 8 نجف و به استعداد یک تیپ نیز در لشگر 31 عاشورا حضور داشتند یعنی از فرمانده تیپ و فرماندهان گردانها، سطوح مختلف فرماندهی و نیروها در قالب تیپ نبی اکرم(ص) در لشگر 8 نجف خط شکن بودند که در سخت‌ترین خطوط دفاعی دشمن نیروهای زنجان وارد عمل می‌شدند و نقش کلیدی را ایفا می‌کردند، در لشگر 31 عاشورا نیز فرمانده تیپ و سطوح مختلف فرماندهی و سایرین به استعداد یک تیپ خط شکن داشتیم.

تسنیم: لقب غواصان دریادل به سبب کدام شجاعتها نصیب زنجان شده است؟ این غواصان در کجا و در چه شرایطی تمرین می‌کردند؟

کرمی :  سپاه به عنوان سازمان و نهاد انقلابی از انعطاف فوق‌العاده بالایی برخوردار است یعنی متناسب با نیاز نظام و نوع تهدید در آن عرصه وارد عمل می‌شود اگر جنگ در کوهستان باشد سپاه با یک تاکتیک وارد می‌شود، اگر جنگ در خشکی و یا در آب باشد نیز متناسب با آن تاکتیک خود را تغییر می‌دهد، زمانی که عملیات‌ها در خشکی قفل شد و دیگر عبور مشکل بود سپاه تغییر تاکتیک داد و عملیات آبی ـ ‌خاکی را انتخاب کرد این تغییر تاکتیک از عملیات خیبر، بدر، والفجر 8، کربلای 4 و 5 آغاز شد نیروهای زنجان در عملیات والفجر 8 در عبور از اروندرود و کربلای 4 و 5 آموزشهای غواصی دیدند و در سد دز، در اصفهان، تبریز و رودخانه کارون و بهمن‌شیر تمرینات مختلفی انجام می‌دادند و به عنوان یک نیروی حرفه‌ای و غواص وارد عمل می‌شدند.

تمرینات غواصی سختی‌هایی دارد که رزمندگان این سختی‌ها را به جان خریده و مجاهدت کردند و در این بین خدا را دیدند و خود را ندیدند، این موضوع سبب دستاوردهایی بزرگی شد. مقام معظم رهبری در سفر به استان زنجان فرمودند که غواصان دریادل زنجانی در دفاع مقدس در نیروهای مسلح نقش برجسته‌ای را ایفا کردند این سخن ایشان جایگاه این استان را خیلی بالا می‌برد.

تسنیم: چند بار در مدت حضور در جبهه مجروح شدید؟

کرمی:  اجازه بدهید ما اینها را نگوییم، افتخار ما این است که چند صباحی در کنار فرماندهان و رزمندگان اسلام بودیم و اگر هم در جایی شیمایی و یا تیر و ترکش خوردیم در کنار حماسه رزمندگان و فداکاری شهدا قابل ذکر نیست، ما شرمنده خانواده شهدا هستیم.

تسنیم: شما در دوران دفاع مقدس بعد از زخمی شدن در یکی از عملیات به دیدار حضرت امام(ره) رفتید کمی از آن دیدار برایمان بگویید؟

کرمی: در عملیات خیبر آتش بسیار سنگین عراق به جزیره مجنون متمرکز شده بود، در جزیره مجنون آتش توپخانه، ادوات دشمن، نیروهای زرهی و بمباران هوایی و شیمایی دشمن بسیار سنگین بود، در یک جمله بگویم و آن اینکه صدام در کنار فرمانده محور حضور داشت و نیروهای عراقی را هدایت می‌کرد و دستور می‌داد که باید بروید و جزیره را تصرف و از تغذیه ایرانیها استفاده کنید. در این طرف هم حضرت امام(ره) به آقای محسن رضایی و صیاد شیرازی فرمود که جزیره باید حفظ شود.

برای اینکه جزیره حفظ شود رزمندگان اسلان باید در مقابل پاتک‌های سنگین، بمباران هوایی و زیر آتش توپخانه‌ای دشمن حسین‌وار می‌جنگیدند، ما هم در گردان امام حسین(ع) به فرماندهی شهید اشتری روبروی شهر القرنه مستفر بودیم، پاتک بسیار سنگین از ضلع جنوبی جزیره آغاز شده بود طوری که گردانها سازماندهی خود را از دست می‌دادند، وقتی ابلاغ شد که ما به پاتک برویم نیروهای زنجان و گردان امام حسن(ع) 6 روز پایداری و مقاومت کردند، گردان ابوذر هم به کمک رسیدند، در زیر آتش بنده زخمی و به عقبه منتقل شدم. بعد از عملیات دو اتوبوس از رزمندگان لشگر 17 علی‌بن ابی‌طالب و عمدتا آنهایی که مجروح شدند را به دیدار حضرت امام(ره) بردند که بنده نیز در این جمع بودم.

به سبب جراحت وارده از ناحیه پا نمی‌توانستیم حتی در نماز پایم را خم کنم، حضرت امام که وارد شدند همه بلند شده و شعار دادند، در عمرم یکی از لحظاتی که برایم بسیار شیرین بود همین دیدار امام(ره) بود. در همان لحظه‌ای که سرود می‌خواندیم و مراسم رو به اتمام بود متوجه شدم که پایم را خم و روی زانو نشسته‌ام و هیچ دردی هم احساس نمی‌کنم، آن عشق به امام(ره)، ولایت و ارتباط قلبی که ایشان با مردم، جوانان و رزمندگان داشتند سبب می‌شد انسان سر از پا نشناسد.

تسنیم: شهادت کدامیک از همرزمان و فرماندهان بیشتر شما را تحت تاثیر قرار داد؟

کرمی: طبیعتا همه شهدا از خوبان بودند، ما که اکنون به مزار شهدا می‌رویم و یا تصاویری را می‌بینیم اکثرا با شهدا آشنا هستیم و با برخی همسنگر بودیم، همه مخلص، شجاع و دوست داشتنی بودند، قبول دارم که مراتبی در دوستی وجود دارد که انسان با برخی خیلی صمیمی‌تر است اما اگر بنده بخواهم اسم ببرم در حق دیگری ظلم می‌شود چون همه آنهایی که من می‌شناختم خوب و ویژگی‌های خاص داشتند.

تسنیم: یکی از افتخارات استان زنجان وجود فرماندهانی همچون شهید اشتری، شهید رستمخانی، شهید بیات، شهید احدی و غیره بودند، آیا خاطره‌ای از این شهیدان در ذهن دارید و اینکه اینها از چه خصوصیاتی برخودارد بودند؟

کرمی:  همه اینها شجاع، مخلص، مدیر، برنامه‌ریز و توانمند بودند اما من از صحنه‌ها برایتان بگویم، صحنه‌ای که به عینه در جزیره مجنون دیدم همان پاتکی است که توضیح دادم. عراق فشاور سنگینی می‌آورد، وقتی محمد ناصر اشتری با آقا مهدی زین‌الدین فرمانده لشگر تماس می‌گرفت و می‌گفت ما در مقابل دشمن مقاومت می‌کنیم و نمی‌گذاریم خط ما را بشکنند آقا مهدی باور نمی‌کرد و دستور داده بود بولدوزر سیل‌بند را بشکند و آب منطقه را گرفته و عراق نتواند جزیره را بگیرد اما هلی‌کوپتر عراقی این بولدوزر را زد و منهدم کرد، بچه‌ها مقاومت جانانه می‌کردند و آقا مهدی زین‌الدین آمد و مقاومت رزمندگان مشاهده کرد ، اینطور بگویم شهید اشتری در جزیره مجنون در مقابل سنگین‌ترین پاتک‌های دشمن مانند مالک‌اشتر می‌جنگید.

اگر بخواهیم آن صحنه را تفسیر کنیم باید گفت که آن لحظات شجاعت، اخلاص، ایمان، تدبیر، قدرت فرماندهی و قدرت طراحی می‌خواهد که رزمندگان ما از همه آنها برخوردار بودند، یادم هست قبل از عملیات با تدبیر و پیشنهاد شهید اشتری شبها رزمندگان گردان د در جلوی خط دشمن زمانی که پاتک آغاز نشده بود کانال می‌کندند و اگر آن کانال‌ها نبود، تانک‌های دشمن خاکریزی برای ما باقی نمی‌گذاشتند.

در عملیات بدر شبی که آخرین شب بعد از 6 و 7 روز عملیات بود شهید رستمخانی با بیسیم‌چی و تعدادی از نیروهای خودشان روی اتوبان بصره ـ العماره در غرب دجله رفته بود (تنها لشگری که از دجله عبور کرد لشگر عاشورا بود) که شهید رستمخانی از شهرک حلیبیه نیز عبور کرده بود در اتوبان پایش را به آسفالت پادگان می‌کوبید و بیسیم را به دست گرفته بود و به شهید باکری می‌گفت آقا مهدی نیرو تخریب‌چی بفرستید من این پل را تخریب و جاده را مسدود کنم، همه در حیرت بودند انگار مالک اشتر در خیبر می‌جنگید.

شهدای دیگر همچون شهید احدی، شهید منصور سودی، مصطفی مرادی، محمدحسین صیادی، شهید سید جعفر موسوی، آراض اشرفی نیز این خصوصیات را داشتند و در مواردی تن به تن با عراقی‌ها جنگیدند و شهید شدند. این شهدا دارای ویژگی خاصی هستند. ما خیلی از رزمندگان و فرماندهانی در غرب کشور داشتیم که واقعا گمنام هستند. کسی سراغ اینها نمی‌رود ما شهدای زیادی را در غرب کشور تقدیم کردیم که لازم  است از حماسه تاریخی آنها نیز یاد شود که مقام معظم رهبری سرزمین مجاهدت‌های خاموش را برای غرب کشور به کار بردند.

تسنیم: سردار اوصانلو بعد از 8 سال دفاع مقدس سال‌هاست در منطقه شمالغرب حضور داشته و بعد امن کردن مرزها برای دفاع از حرم حضرت زینب(س) به سوریه رفته و شهرهای نبل و الزهرا را از دست تکفیری‌ها آزاد کرد، این سردار پر افتخار استان از چه ویژگی‌هایی برخوردار است؟

کرمی:  با توجه به خصوصیات اخلاقی ممکن سردار اوصانلو از تعریف کردن‌ها نارحت ‌شوند اما من یک جمله بگویم و آن اینکه سردار اوصانلو یکی از سرمایه‌های بسیار مهم انقلاب، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و افتخار همه ملت ایران است، به لطف خداوند هر ماموریتی که به این سردار پرافتخار محول شده با تدبیر، داریت و اراده شکست‌ناپذیر آن ماموریت را به خوبی و با پیروزی انجام دادند. اکنون نیز در مقابل هر گونه تهدیدات دشمنان اسلام و گروهک‌های ضدانقلاب امنیت را به صورت کامل در منطقه شمالغرب برقرار کرده و هر گروه تروریستی را به محض ورود به منطقه منهدم می‌کند.

تسنیم: در دوران دفاع مقدس لباس غواصی به دلیل تحریم‌ها محدود بود، رزمندگان چگونه تحریم‌ها را شکستند و بدون اینکه منتظر دریافت لباس باشند تمرین می‌کردند و حماسه می‌آفریدند؟

کرمی : تحریم فقط برای سال‌های اخیر نیست ما از دوران دفاع مقدس در تحریم بودیم، سیم خاردار، لباس غواصی، قایق و هر تجهیزاتی که احساس می‌کردند که ممکن است در دفاع استفاده کنیم به ما نمی‌دادند اما رمز پیروزی رزمندگان اسلام ایمان، اخلاص، شجاعت و به هدف باور داشتن بود.

روحیه انقلابی و جهادی رزمندگان سبب می‌شد خود را در هر شرایطی آماده کنند یعنی اجرای عملیات منوط به امکانات نبود، غواصان با یک دست لباس غواصی و یا گاهی دو دست سه شیفت تمرین می‌کردند و در زمان عملیات به شکلی تلاش می‌کردند تا خط دشمن را  بشکنند و نیروهای بعدی وارد شوند.

تسنیم: در دوران دفاع مقدس جوانانی که حتی سن شان به 20 سال نمی رسید چطور فرماندهی عملیاتها را بر عهده می‌گرفتند؟

کرمی: همین جوانان در پیروزی انقلاب اسلامی مقابل رژیم پهلوی ایستادند و در صحنه دفاع مقدس نیز این جوانان ولایی، انقلابی و عاشورایی جنگ را به زیبایی مدیریت می‌کردند که از جمله آن می‌توان به شهید حسن باقری، مهدی زین‌الدین و دیگر فرماندهان اشاره کرد که با وجود جوان بودن بهترین طرحها را ارائه و عملیات‌ها را اجرا می‌کردند.

در صف مقابل ما ژنرالهای کهنه‌کار رژیم بعث عراق  بودند که از طرف مشاوران نظامی ابرقدرتها پشتیبانی می‌شدند اما همان ژنرالها در رویارویی با فرماندهان بسیجی جوان پا به فرار می‌گذاشتند، این جوانان در صحنه‌های انقلاب، دفاع مقدس، سازندگی و پیشرفت در عرصه‌های علمی نشان دادند که با این اراده و روحیه انقلابی و ولایی به همه مشکلات غلبه خواهد کرد کسانی که این جوانان را باور ندارند به خودشان هم باور ندارند.

تسنیم: جنگی که در 8 سال دفاع مقدس داشتیم به مراتب سخت تر از جنگهایی که امروز در عرصه‌های اقتصادی، فرهنگی و سیاسی با آن روبه‌رو هستیم، بود چرا برخی از مسئولان ما مانند دوران دفاع مقدس به خود باوری لازم نرسیده‌اند؟

کرمی:  در دوران دفاع مقدس ما یک دشمن متحد قوی در مقابل‌مان داشتیم که جنگ جهانی در جغرافیای کوچک بود اما جمهوری اسلامی به لطف خداوند متعال به رهبری حضرت امام(ره) در مقابل همه دشمنان ایستاد. علاوه بر این دشمنان جنگ روانی و تبلیغاتی بسیار سنگین علیه جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی به راه انداخته بودند و سومین نکته اینکه گروهک‌های ضد انقلاب و منافقین با تمام توان برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی و ناامن کردن داخل کشور فعال بودند ما بیش از 17 هزار نفر در اثر حملات خرابکارانه و تروریستی ضد انقلاب و منافقین شهید تقدیم کرده‌ایم.

در مباحث اقتصادی دوران جنگ نیز همین طور، صادارات ما و درآمد نفتی کشور با مشکل مواجه بود و تحریم‌های اقتصای و تسلیحاتی علیه ما وجود داشت، فشارهای سیاسی بسیار سنگینی نیز علیه جمهوری اسلامی را شاهد بودیم و کسی از ایران دفاع نمی‌کرد و سازمانهای بین‌المللی نیز در دست ابرقدرتها بود، جمهوری اسلامی با اتکا به خداوند متعال و خودباوری حقانیت خود را ثابت کرد. این ملت 8 سال در مقابل دشمنان اسلام ایستاد و سرافرازانه خارج شد.

ما باید خودمان و جوانانمان را باور کنیم، امروز اگر عده‌ای باور ندارند و در مثال‌هایشان ژاپن و آلمان را مطرح می‌کنند باید گفت که مقایسه جمهوری اسلامی با دو کشور شکست خورده و اشغال شده ظلمی در حق انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی است. این افراد با این سخنان به ملت و شهدا ظلم می‌کنند مگر می‌شود ایران با این عظمت و اقتدار که تکیه‌گاه مسلمانان جهان است با دو کشور اشغال شده که هنوز بعد از جنگ جهانی دوم زیر سلطه هستند مقایسه شود.

اینکه عده‌ای می‌گویند ایران به توان نظامی نیازی ندارد به این معناست که دو دستی کشور را به دشمنان اسلام تقدیم کنیم، پیام همه شهدا از جمله شهدای غواص، شهدای غرب کشور و همه شهدای دفاع مقدس این است که باید مراقب اسلام، ولایت، انقلاب، خاک و ناموس این کشور باشیم، در وصیت‌نامه همه شهدا دفاع از این موارد توصیه شده است.

تسنیم: سردار شما به عنوان یکی از فرماندهان محبوب که روحیه بسیجی خود را حفظ کرده مشهور هستید چه شد که درجه‌ها و سمت‌ها نتوانست آن روحیه را از شما بگیرد؟

کرمی: این را مردم باید قضاوت کنند، افتخار ما این است که در این نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و در این نهاد مقدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خادم، سرباز و پاسدار انقلاب هستیم، هرچه کردند شهدا کردند باید گفت که هر چه داریم به برکت عنایت خداوند، خون شهدا، امام(ره) و مقام معظم رهبری است.

این مردم بی‌نظیر، انقلابی، عاشورایی و ولایی همان‌طور که در دفاع مقدس به ندای رهبرشان لبیک گفتند امروز نیز در صحنه حضور داشته و از استقلال این کشور در مقابل شیاطین دفاع خواهند کرد و هرگز سرتعظیم در مقابل دشمنان و بدخواهان فرود نمی‌آورند و قطعا پیروزی از آن این ملت است.

انتهای پیام/

[ منبع این مطلب سایت تنسیم نیوز، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

توضیحات:
مطلب فوق در سایت تنسیم نیوز، استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X