ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

دستگیری هفت شکارچی متخلف در دامغان/ کشف بقایای لاشه دو قوچ از منزل شکارچی دامغانی

رییس حفاظت محیط‌زیست شهرستان دامغان از دستگیری هفت شکارچی متخلف از ابتدای امسال تاکنون در این شهرستان خبر داد.

اسفندیاری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا سمنان اظهار کرد: از این شکارچیان جمعا چهار قبضه سلاح کشف شده است.

وی از کشف یک دستگاه موتورسیکلت تریل پرسرعت در این شهرستان خبر داد و افزود: این موتورسیکلت قاچاق از یکی از شکارچیان متخلف شهرستان کشف شده است.

وی در پاسخ به پرسشی در خصوص کاربرد این موتورسیکلت‌ها، تصریح کرد: از این موتورسیکلت‌های پرسرعت که استفاده از آنها جز در موارد خاص که مجوز اخذ می‌شود ممنوع است در شکار حیات‌وحشی نظیر آهو و کل و قوچ استفاده می‌شود.

رئیس محیط‌زیست شهرستان دامغان با اشاره به حضور آهو‌ها در دشت‌های مسطح‌تر گفت: سال‌ها قبل مواردی وجود داشته که شکارچیان با استفاده از این موتورسیکلت‌ها شکار را خسته کرده و در آخر از طریق همین موتور آن را از پای درمی‌آورند.

اسفندیاری از کشف دو قیضه سلاح تک‌لول و یک سلاح دولول قاچاق خبر داد و گفت: علاوه بر این از یکی از شکارچیان متخلف یک سلاح مجوزدار نیز کشف شد.

وی از صدور یک حکم قضایی بازرسی از منزل یکی از شکارچیان متخلف خبر داد و تصریح کرد: در این ماموریت که دیروز 22 تیرماه انجام شد بیش از 10 کیلوگرم گوشت قوچ که مربوط به لاشه دو راس قوچ بودند کشف شد.

رئیس محیط‌زیست شهرستان دامغان از معرفی هفت شکارچی دستگیرشده به مقامات قضایی شهرستان خبر داد و خاطرنشان کرد: متخلفین پس از تشکیل پرونده به محاکم قضایی معرفی شدند.


انتهاي پیام

[ منبع این مطلب سایت ایسنا، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

توضیحات:
مطلب فوق در سایت ایسنا، استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X