ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ابراز همدردی مقامات اسپانیا با دولت و ملت کوبا؛ فیدل کاسترو نفوذ بسیاری در آمریکای لاتین داشت

مادرید- ایرنا- دولت اسپانیا در پی درگذشت «فیدل کاسترو» رهبر انقلاب کوبا، با انتشار بیانیه ای ضمن ابراز همدردی با دولت و ملت کوبا، او را «یک شخصیت مهم تاریخی» دانست و اعلام کرد: کاسترو نقطه عطفی در سرنوشت کشورش بود و نفوذ بسیار زیادی در همه منطقه آمریکای لاتین داشت.

به گزارش خبرنگار ایرنا از مادرید، «ماریانو راخوی» نخست وزیر اسپانیا در پیامی در صفحه توئیتر خود، ضمن تسلیت و ابراز همدردی با دولت و مقامات کوبایی ، فیدل کاسترو را یک 'شخصیت مهم تاریخی' دانست.
در بیانیه دولت اسپانیا نیز که وزارت امور خارجه این کشور، آن را منتشر کرد، آمده است: فیدل کاسترو یک شخصیت مهم تاریخی و نقطه عطفی در سرنوشت کشورش بود و نفوذ بسیار زیادی در همه منطقه آمریکای لاتین داشت .
در بیانیه دولت اسپانیا آمده است: کاسترو به عنوان فرزند مهاجران اسپانیایی، همیشه رابطه نزدیکی‌ با اسپانیا داشت و به رابطه های خونی و فرهنگی‌ گذشتگان خود وابستگی بسیاری داشت .
دولت اسپانیا همچنین در این بیانیه آمادگی خود را برای ادامه کار در جهت تقویت روابط دوجانبه و دوستی‌ عمیقی که بین دو کشور وجود دارد، اعلام کرد.
«پدرو سانچز» دبیر کل پیشین حزب سوسیالیست اسپانیا نیز در پیام توئیتری خود ضمن تسلیت و ابراز همدردی گفت: 'با درگذشت فیدل کاسترو ، یک دوران به پایان می‌ رسد.'
«آلبرتو گارسون» هماهنگ کننده فدرال حزب چپ متحد نیز در توئیتی نوشت: فیدل کاسترو یک الگو بود که اندیشه او زنده خواهد ماند.
گارسون همچنین گفت که 'کاسترو ، یکی‌ از اشخاصی‌ بود که برای تحقق رویای جهان عادلانه تر و جامعه بدون طبقه ، آنچه را تعیین شده بود، به چالش کشید.'
«پابلو ایگلسیاس» رهبر حزب پودموس نیز گفت : 'یک الگوی کرامت آمریکای لاتین و مقاومت مستقل از این دنیا رفت' .
«فیدل کاسترو» رئیس جمهوری پیشین و رهبر انقلاب کوبا جمعه شب به وقت محلی در سن 90 سالگی درگذشت .
«رائول کاسترو» رئیس جمهوری کوبا ضمن اعلام این خبر در تلویزیون ملی‌ کشورش اعلام کرد که بنا به درخواست و وصیت فیدل کاسترو، جسد وی سوزانده خواهد شد .
اروپام *1*491**
انتشار دهنده: زهرا هژبری


[ منبع این مطلب سایت ایرنا، بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

توضیحات:
مطلب فوق در سایت ایرنا، بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X