ابراز همدردی مقامات اسپانیا با دولت و ملت کوبا؛ فیدل کاسترو نفوذ بسیاری در آمریکای لاتین داشت

مادرید- ایرنا- دولت اسپانیا در پی درگذشت «فیدل کاسترو» رهبر انقلاب کوبا، با انتشار بیانیه ای ضمن ابراز همدردی با دولت و ملت کوبا، او را «یک شخصیت مهم تاریخی» دانست و اعلام کرد: کاسترو نقطه عطفی در سرنوشت کشورش بود و نفوذ بسیار زیادی در همه منطقه آمریکای لاتین داشت.

به گزارش خبرنگار ایرنا از مادرید، «ماریانو راخوی» نخست وزیر اسپانیا در پیامی در صفحه توئیتر خود، ضمن تسلیت و ابراز همدردی با دولت و مقامات کوبایی ، فیدل کاسترو را یک 'شخصیت مهم تاریخی' دانست.
در بیانیه دولت اسپانیا نیز که وزارت امور خارجه این کشور، آن را منتشر کرد، آمده است: فیدل کاسترو یک شخصیت مهم تاریخی و نقطه عطفی در سرنوشت کشورش بود و نفوذ بسیار زیادی در همه منطقه آمریکای لاتین داشت .
در بیانیه دولت اسپانیا آمده است: کاسترو به عنوان فرزند مهاجران اسپانیایی، همیشه رابطه نزدیکی‌ با اسپانیا داشت و به رابطه های خونی و فرهنگی‌ گذشتگان خود وابستگی بسیاری داشت .
دولت اسپانیا همچنین در این بیانیه آمادگی خود را برای ادامه کار در جهت تقویت روابط دوجانبه و دوستی‌ عمیقی که بین دو کشور وجود دارد، اعلام کرد.
«پدرو سانچز» دبیر کل پیشین حزب سوسیالیست اسپانیا نیز در پیام توئیتری خود ضمن تسلیت و ابراز همدردی گفت: 'با درگذشت فیدل کاسترو ، یک دوران به پایان می‌ رسد.'
«آلبرتو گارسون» هماهنگ کننده فدرال حزب چپ متحد نیز در توئیتی نوشت: فیدل کاسترو یک الگو بود که اندیشه او زنده خواهد ماند.
گارسون همچنین گفت که 'کاسترو ، یکی‌ از اشخاصی‌ بود که برای تحقق رویای جهان عادلانه تر و جامعه بدون طبقه ، آنچه را تعیین شده بود، به چالش کشید.'
«پابلو ایگلسیاس» رهبر حزب پودموس نیز گفت : 'یک الگوی کرامت آمریکای لاتین و مقاومت مستقل از این دنیا رفت' .
«فیدل کاسترو» رئیس جمهوری پیشین و رهبر انقلاب کوبا جمعه شب به وقت محلی در سن 90 سالگی درگذشت .
«رائول کاسترو» رئیس جمهوری کوبا ضمن اعلام این خبر در تلویزیون ملی‌ کشورش اعلام کرد که بنا به درخواست و وصیت فیدل کاسترو، جسد وی سوزانده خواهد شد .
اروپام *1*491**
انتشار دهنده: زهرا هژبری


[ منبع این مطلب سایت ایرنا، بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ابراز همدردی مقامات اسپانیا با دولت و ملت کوبا؛ فیدل کاسترو نفوذ بسیاری در آمریکای لاتین داشت» اینجا کلیک کنید. توضیحات:
مطلب فوق در سایت ایرنا، بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X