ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آواز و همهمه پرندگان و موسیقی ناب ایرانی

با احساس بخوان؛ هنگامی که گوش جان می سپاری به این نوا… خود را در باغی سرسبز بیاب. جایی که در سپیده دم موسیقی ناب ایرانی می نوازند و پرندگان آوازه خان می سرایند. از این شاخه به آن شاخه پریدنشان را تماشا میکنی حین آنکه صدای آهنگ سنتی دگرگونت میکند و حس اصیل ایرانی به تو القا میکند. افتخار می کنی به ایرانی بودنت و نوایی که می شنوی در رگ هایت جاری می شود. در دلت شوری بپا میشود و دلت می خواهد پر بگیری.. چون پرندگان بال بگشایی و لذت دنیا را ببری. آری لذت دنیا را ببر تا هستی. موسیقی اصیل ایرانی، شامل دستگاه‌ها، نغمه‌ها، و آوازها، از سالها پیش از میلاد مسیح تا به امروز سینه به سینه در متن مردم ایران جریان داشته، و آنچه دل‌نشین‌تر، ساده‌تر و قابل‌فهم تر بوده‌است امروز در دسترس است. از ساز های مختلف استفاده می کنند برای لرزاندن تک تک اعضای بدنت و صدایی می سازند که روح و جانت را نوازش کند. همانا یکی از بهترین نوع آرامشی که می توانید دریافت کنید ، گوش سپردن به آوای سنتی ایران زمین است که پیشینه ای کهن دارد. اصیل است و سازنده. بلد است چگونه نُت ها را بیاراید. با هر ضربه به ساز ضربه ای به درونت وارد می شود و تلاش برای دگرگونی احوالت دارد. از طرفی چهچه پرندگان خوش آواز جلا می دهد روانت را و سعی بر یاد آوری یکی از صداهای خدا دارد. یکی از صداهای زندگی را می شنوید. صدایی که در زندگی جاری است و شاید ما یارای گوش نهادن به آن را نداشتیم یا نیافتیم اش که دل بسپاریم ببینیم از چه می گوید برایمان. هر آهنگ بی کلامی داستانی را روایت می کند. با شنیدنش داستان خود را بساز. تا پایان آهنگ فرصت داری مثلا داستان زندگی ات را بطور خلاصه مرور کنی. با بالا و پایین آهنگ، عرش و فرش زندگی ات را تصویر سازی کن. علی ایا الحال زبان موسیقی، تنها زبانی است که توانایی دروغ گفتن ندارد.

[ منبع این مطلب سایت کارناوال، رسانه گردشگری می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

توضیحات:
مطلب فوق در سایت کارناوال، رسانه گردشگری منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X