ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کلیسای «بیت لحم» یکی از 23 کلیسای زیبای جهان

یک نشریه انگلیسی در فهرستی که از 23 کلیسای زیبای جهان منتشر کرد، کلیسای زیبای بیت لحم را که در اصفهان واقع شده است، در فهرست خود جای داد.

بخش گردشگری تبیان

title

به گزارش تبیان از دنیای سفر ، یک نشریه انگلیسی در فهرستی که از 23 کلیسای زیبای جهان منتشر کرد، این کلیسای زیبا را که در اصفهان واقع شده است، در فهرست خود جای داد و اشاره کرد: «این کلیسا که به عنوان کلیسای بدخهم نیز شهرت دارد، یک کلیسای قرن هفدهمی ارامنه است که در اصفهان واقع شده، شهری که بیشترین اهمیت را در دوره صفویه داشته است و هر خیابانش با یادمان ها و بناهای شکوهمندی آراسته شده است.»

این نشریه ادامه می دهد: «این کلیسا با 72 نقاشی نفیس تزیین شده که از آن جمله تصاویر شام آخر و اخراج از بهشت دیده می شود، اما گنبد آن به طرز جالبی زیبا است، با پنجره هایی تذهیب شده و دلپسند که جزئیات در آن به خوبی کار شده است.»

در پایان نوشته این نشریه با اشاره به اینکه اصفهان خانه حدود 7 هزار ارمنی است که در منطقه جلفا زندگی می کنند، آمده است: «آنان می توانند فرهنگ، هویت، زبان و 16 کلیسای خود را داشته باشند.»

این کلیسا که می توان آن را هم از نظر نقاشی های زیبای داخلی و هم از نظر نمای خارجی، باشکوه ترین کلیسای اصفهان دانست، در اسفند 1381 به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. این کلیسا بسیار نزدیک به کلیسای هاکوپ و کلیسای مریم مقدس بوده و در شمال این دو کلیسا قرار دارد.


دنیای سفر این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .

[ منبع این مطلب سایت تبیان-گردشگری می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

توضیحات:
مطلب فوق در سایت تبیان-گردشگری منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X