ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

هشدار یونیسف درباره اوضاع اسفناک موصل/تک‌تیراندازهای داعش 15 کودکی عراقی را در موصل کشتند

یونیسف

صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) اعلام کرد که مردم شهر موصل در شرایط اسفناکی به سر می‌برند به طوری که بیش از یک میلیون تن از آنها در وضعیت تراژیک به سر می‌برند و ذخایر غذا رو به اتمام است و آب ساکنان این شهر قطع شده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه الجزیره، یونیسف در گزارشی گفت که آب بیش از ۶۵۰ هزار تن از مردم موصل بعد از آسیب دیدن خط لوله‌ اصلی در نتیجه درگیری میان نیروهای عراقی و داعش قطع شده است.

این نهاد افزود: خط لوله آب آسیب دیده است و این یکی از سه خط لوله اصلی آب به شمار می‌رود که برای  آبرسانی به شرق موصل تعبیه شده است.

براساس گزارش یونیسف مقامات عراقی آب را در کامیون‌هایی از ۳۵ کیلومتری این شهر منتقل می‌کنند اما این کمک‌ها ناکافی است.

"پیتر هاوکینز" ، نماینده یونیسف در عراق گفت: کودکان و خانواده‌های آنان در وضعیت وحشتناکی به سر می‌برند. آنها نه تنها در معرض کشتار و آسیب در جریان شلیک گلوله هستند بلکه در حال حاضر بیش از نیم میلیون تن از آنها آب آشامیدنی در دسترس ندارند.

از سوی دیگر، دفتر هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل گفت که شرق شهر موصل در نزدیک منطقه درگیری‌ها قرار دارد و ساکنان آن در معرض خطر قرار گرفته‌اند و ذخایر غذا و آب رو به اتمام است و با حلول فصل زمستان محاصره تشدید می‌شود و خانواده‌های فقیر در دستیابی به مایحتاج خود با دشواری‌هایی روبرو می‌شوند چرا که با قطع شدن آخرین خطوط امداد رسانی قیمت کالاهای اساسی در موصل در "کوتاه‌مدت" به دو برابر خود می‌رسد.

از سوی دیگر، یک منبع امنیتی اعلام کرد، تک‌تیراندازهای داعش ۱۵ کودک را در تلاش برای فرارشان به سمت نیروهای امنیتی در شهر موصل هدف گرفتند.

این منبع ادامه داد، گروه‌های داعش دست به کشتار کودکان آواره در شهر موصل می‌زنند و تک‌تیراندازهای آن 15 کودک از ساکنان شهر موصل را کشته‌اند.

انتهای پیام

[ منبع این مطلب سایت ایسنا، بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «هشدار یونیسف درباره اوضاع اسفناک موصل/تک‌تیراندازهای داعش 15 کودکی عراقی را در موصل کشتند» اینجا کلیک کنید. توضیحات:
مطلب فوق در سایت ایسنا، بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X