ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

برگزاری کنفرانس امنیتی تهران در 21 آذر؛ اعتماد و همکاری متقابل بین کشورهای غرب آسیا شعار کنفرانس

تهران - ایرنا - رئیس کنفرانس امنیتی تهران از برگزاری این کنفرانس با شعار گفت ‌و گو، اعتماد و همکاری متقابل بین کشورهای منطقه غرب آسیا به منظور نیل به امنیت و پیشرفت جمعی در روز 21آذر خبر داد.

به گزارش ایرنا، نوذر شفیعی با بیان این که از منظر ما امنیت جمهوری اسلامی ایران در کنار امنیت منطقه و کشورهای اسلامی نمود پیدا خواهد کرد، افزود: بر این اساس این کنفرانس که با همکاری بیش از 10مرکز و اندیشکده مطالعاتی راهبردی و مشارکت طیف وسیعی از نخبگان دانشگاهی و پژوهشی از داخل و خارج از کشور برگزار خواهد شد، اهداف اصلی شامل 'فهم و شناخت واقعی از الگوی راهبردی تحولات منطقه و آینده نگاری آن' و 'تولید گفتمان بومی و مشترک بین نخبگان جهت مشارکت در تصمیم سازی و اجماع سازی' را دنبال می‌کند.
وی افزود: امیدوارم این حرکت ملی بلکه فراملی که با استقبال و حضور مسوولان عالی و ارشد کشور و کشورهای منطقه و حتی فراتر از منطقه روبرو شده است، بتواند قدمی در راه انسجام امت اسلامی که امروز درگیر آلام زیادی است و قلب هر انسانی را به درد می آورد، بردارد.
شفیعی گفت: از منظر جمهوری اسلامی ایران همانطور که خداوند سبحان،مسلمانان بلکه کل بشریت را به 'تعاونوا علی البر و التقوی' دستور داده‌اند، بزرگترین 'بر' در حال حاضر امنیت پایدار و مقابله هوشمندانه با ناامنی‌های منطقه که اصولا ریشه‌های آن در خارج از منطقه قرار دارد، است و متاسفانه دورنمای روشنی برای پایان آن نیز وجود ندارد.
وی افزود: از نظر ما امنیت پایدار این منطقه پیش نیاز پیشرفت مادی و معنوی آن است و این امنیت جز در سایه اعتماد، تعاون و همکاری کشورهای منطقه به دست نمی‌آید.
رئیس کنفرانس امنیتی تهران گفت: دشمنان منطقه با هدف تنازع و درگیری بین کشورهای منطقه و درون این کشورها بر طبل منازعه می‌کوبند و متاسفانه تعدادی معدود از کشورهای منطقه در این دام گرفتار شده‌اند. این در حالی است که جمهوری اسلامی ایران در قریب چهار دهه از عمر با برکت خود همواره با هدف انسجام در امت اسلامی حرکت کرد و نسبت به ثبات و پیشرفت امت اسلامی دغدغه داشته است.
سیام**6084** 1701
تنظیم:امیر خان زاده*انتشار: حمید قدیمی


[ منبع این مطلب سایت ایرنا، اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

توضیحات:
مطلب فوق در سایت ایرنا، اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X