ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ویزای «شینگن» برای شهروندان «گرجستان» لغو می‌شود

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: روند آزادسازی رژیم ویزای اتحادیه اروپا برای شهروندان گرجستان به زودی تکمیل خواهد شد.


خبرگزاری ایسنا: فدریکا موگرینی در کنفرانسی مشترک با گیورگی کویریکاشویلی، نخست وزیر گرجستان گفت: من نمی‌توانم به شما زمان دقیق لغو روادید را بدهم، تکمیل این روند در دست پارلمان اروپا و شورای اروپا است و مطمئن هستم که این روند به زودی تکمیل می‌شود.
به گفته وی لغو ویزا برای شهروندان گرجستان نه تنها برای این کشور  بلکه برای اتحادیه اروپا مهم است.
این مقام اتحادیه اروپا افزود: ما (رهبران اتحادیه اروپا) و نخست وزیر گرجستان در همگرایی با اتحادیه اروپا هستیم و هیچ چیز تاثیر منفی بر روی این روند نمی‌گذارد.
اتحادیه اروپا در برنامه همگرایی خود با کشورهای همسایه شرقی در نظر دارد تا رژیم ویزایی را برای برخی از کشورها از جمله گرجستان لغو نماید.
با توجه به اصلاحات سیاسی و هماهنگ سازی زیرساختهای گمرکی و کنترل مرزی گرجستان با این اتحادیه، پیش بینی می‌شود تا سال ۲۰۱۷ میلادی، سفر اتباع گرجستان به اتحادیه اروپا بدون ویزا میسر شود.

[ منبع این مطلب سایت فردانیوز، بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

توضیحات:
مطلب فوق در سایت فردانیوز، بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X