ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

امکان توسعه شهرک صنعتی در غرب مشهد وجود ندارد/ استقرار 95 ناحیه و شهرک در خراسان‌رضوی

بازدید معاون اول رئیس جمهور از شهرک صنعتی پرند
رئیس شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی گفت: در غرب مشهد امکان توسعه شهرک صنعتی وجود ندارد لذا به دنبال توسعه سایر محورهای شهرک‌های صنعتی نظیر شهرک شهید مطهری در فریمان هستیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، مسعود اصغریان ظهر امروز در نشستی خبری که به مناسبت روز ملی صنعت و معدن برگزار شد، اظهار داشت: شرکت ما یک سازمان توسعه محور است که به دنبال ایجاد شهرک‌های صنعتی است که به محض اینکه به بهره برداری برسند به خود واحدهای صنعتی واگذار می‌شود.

وی افزود: در مجموع 45 شهرک و ناحیه صنعتی در تمامی شهرستان‌های استان داریم که تا به امروز 17 شهرک را به واحدهای صنعتی مستقر در شهرک‌های صنعتی واگذار کردیم.

اصغریان با اشاره به اینکه مساحت شهرک‌های صنعتی خراسان‌رضوی 8400 هکتار است، گفت: در غرب مشهد امکان توسعه شهرک صنعتی وجود ندارد بنابراین به‌دنبال توسعه سایر محورهای شهرک‌های صنعتی نظیر شهرک شهید مطهری در فریمان هستیم.

رئیس شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی با اشاره به تاکنون 3712 قرارداد با واحدهای صنعتی به امضا رسیده گفت: از این تعداد 2260 واحد در شهرک‌های صنعتی به بهره برداری رسیده‌اند که براساس سیاست کلی دولت برای کاهش آلایندگی این شهرک‌ها، متعهد به ایجاد 25درصد فضای سبز در شهرک‌ها هستیم که 10 درصد برعهده واحدهای صنعتی است.

وی خاطرنشان کرد: 70 درصد واحدهای صنعتی استان امکان اتصال به تصفیه خانه را دارند و پس آب حاصل از آن برای آبیاری فضای سبز استفاده می‌شود.

اصغریان درباره برنامه‌های واگذار شده به این شرکت در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی گفت: افزود:  درصدد هستیم تا پایان امسال، 95 طرح نیمه تمام با پیشرفت بالای 60 درصد را بهره برداری رسانده، 48 واحد متوسط نیمه تعطیل را به عرصه تولید بازگردانده و 429 طرح کوچک را که در سامانه بهین یاب ثبت نام کرده‌اند را پس از عارضه یابی برای دریافت سرمایه در گردش به بانک‌ها معرفی کنیم.

انتهای پیام/

[ منبع این مطلب سایت تنسیم نیوز، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «امکان توسعه شهرک صنعتی در غرب مشهد وجود ندارد/ استقرار 95 ناحیه و شهرک در خراسان‌رضوی» اینجا کلیک کنید. توضیحات:
مطلب فوق در سایت تنسیم نیوز، استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X