ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

21 هزار مسلمان روهینگیا از میانمار به بنگلادش گریختند

روهینگیا
یک مقام سازمان بین‌المللی مهاجرت اعلام کرد که حدود ۲۱ هزار مسلمان روهینگیا طی هفته‌های اخیر برای فرار از خشونت در میانمار به بنگلادش گریخته‌اند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه، سانجوکتا ساهانی رئیس دفتر سازمان بین المللی مهاجرت در جنوب شرق آسیا امروز سه شنبه در سخنانی تاکید کرد: حدود  21 هزار مسلمان روهینگیا طی روزهای 9 اکتبر تا 2 دسامبر وارد بنگلادش شده اند.

طی روزهای گذشته هزاران نفر از مسلمانان روهینگیا برای فرار از اقدامات وحشیانه گروه های تبهکار و افراطی به سوی مرزهای بنگلادش عزیمت کرده اند ولی گزارش ها نشان می دهد که مسلمانان در حال فرار از این روستاها هدف تیراندازی نظامیان میانمار قرار گرفته اند.

سازمان ملل نیز اعلام کرده است که تاکنون بیش از 30 هزار مسلمان روهینگیایی خانه های خود در میانمار را ترک کرده اند. داکا اعلام کرده است که هزاران نفر از آوارگان روهینگیا در مرز این کشور تجمع کرده اند.

شاهدان عینی نیز از اقدامات وحشیانه نظامیان ارتش میانمار علیه مردان و کودکان و تجاوز و شکنجه زنان خبر داده اند ولی دولت آنگ سان سوچی برنده جایزه صلح نوبل، این اتهامات را رد کرده است.

سازمان ملل اعلام کرده است که بیش از 150 هزار نفر از مسلمانان روهینگیا بیش از یک ماه است که دسترسی به کمک های غذایی و انسان دوستانه نداشته اند.

انتهای پیام/
 

[ منبع این مطلب سایت تنسیم نیوز، بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

توضیحات:
مطلب فوق در سایت تنسیم نیوز، بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X