ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

الازهر حمله به کلیسای سنت مارک در قاهره را محکوم کرد

تهران - ایرنا - موسسه 'الازهر' مصر حمله به کلیسای ارتدکس قبطی 'سنت مارک' در قاهره را که تاکنون 25 کشته و 50 مجروح برجای گذاشته را محکوم و همدردی خود را با بزرگان این کلیسا اعلام کرد.

به گزارش روز یکشنبه شبکه خبری 'اسکای نیوز' عربی، شاهدان عینی گزارش دادند که یک بمب دست ساز در یکی از اتاق های کلیسای سنت مارک کار گذاشته شده و از دور منفجر شده است.
منابع امنیتی مصر اعلام کردند که وزن این بمب شش کیلو گرم بوده که در یکی از اتاق های کلیسا کار گذاشته شده است.
طبق گزارش منابع محلی، یک زن کیفی را در یکی از اتاق های این کلیسا جا گذاشت که پس از اینکه او از این محل خارج شد، کیف مذکور منفجر شد.
بر اساس گزارش منابع مصری، در این انفجار تاکنون 25 نفر کشته و 50 نفر دیگر مجروح شده اند.
هنوز هیچ گروهی مسوولیت این حمله را برعهده نگرفته است.
این دومین عملیات تروریستی در چند روز گذشته در مصر است. جمعه گذشته نیز شش پلیس این کشور در انفجاری در شهر 'الجیزه' در نزدیکی قاهره کشته شدند.
از زمان برکناری 'محمد مرسی' رییس جمهوری سابق این کشور، افراد مسلح ناشناس بارها نیروهای امنیتی و پلیس مصر را هدف قرار داده اند که در جریان آن تلفات زیادی به این نیروها وارد شده است.
بیشتر حملات به نیروهای امنیتی در شبه جزیره 'سینا' در شمال مصر و از سوی گروه تروریستی 'ولایت سینا' که شاخه گروه تروریستی 'داعش' در این کشور است، انجام می شود، اما گاهی قاهره نیز صحنه حمله به نیروهای امنیتی و مقام های دولتی بوده است.
خاورم**9366**1651
مترجم:صغری رحیمی-انتشاردهنده:مسعودجعفریان


[ منبع این مطلب سایت ایرنا، بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

توضیحات:
مطلب فوق در سایت ایرنا، بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X