ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

14 درصد ارزش افزوده صنعت در محصولات آرایشی و بهداشتی است

لوازم آرایشی

مدیرکل دفتر صنایع غذائی، دارویی و بهداشتی وزارت صنعت گفت: ۱۴ درصد اشتغال، ۱۱ درصد سرمایه‌گذاری و ۱۲ درصد ارزش‌افزوده حوزه صنعت متعلق به بخش آرایشی و بهداشتی است.

به گزاش ایسنا، مهدی صادقی نیارکی امروز (یکشنبه) در حاشیه بازدید از تعدادی از کارخانه‌های مستقر در شهرستان فردیس، با بیان اینکه مقررات زدایی و رفع موانع غیرضروری بر سر راه تولیدکنندگان، بسیار ضروری است، اظهارکرد: برای تحقق این مهم اقدامات متعددی از قبیل برگزاری نشست‌های تخصصی با صنعتگران انجام‌شده است تا مشکلات آن ها مورد بررسی قرار بگیرد.

وی افزود: همچنین با هماهنگی‌های انجام‌شده با صندوق توسعه ملی و از طریق خطوطی که در بانک توسعه صادرات ایجادشده، تسهیلات با نرخ پایین‌تر به صادرکنندگان ارائه می شود.

این مسئول به برنامه ریزی در حوزه غذایی، دارویی و بهداشتی اشاره کرد و گفت: برنامه ریزی ها در این حوزه بر رسیدن به مرز صادرات سه میلیارد دلار متمرکز شده است و این مهم باید در سال جاری محقق شود.

صادقی نیارکی با بیان اینکه در حوزه غذایی، دارویی و بهداشتی کمی از برنامه عقب هستیم، گفت: در شش ماهه نخست سال جاری با رشد هفت درصد صادرات در این حوزه مواجه بودیم که امیدواریم با برنامه ریزی ها انجام گرفته به زودی شاهد رونق صادرات غذایی، دارویی و بهداشتی باشیم.

مدیرکل دفتر صنایع غذائی، دارویی و بهداشتی وزارت صنعت،معدن وتجارت ایجاد رقابت و حمایت از تولید داخلی را از مهم ترین ابزار توسعه صادرات دانست و گفت: رقابت منجر به افزایش کیفیت و کاهش قیمت تمام‌شده می‌شود.

وی در ادامه از ایجاد تعرفه های بالاتر برای کالاهای که مشابه ساخت داخل دارند خبرداد و گفت: این مهم در راستای سیاست های دولت و حمایت از تولیدات داخلی اعمال می‌شود.

این مسئول همچنین به اقدامات انجام‌شده در حوزه زنجیره توزیع در کشور اشاره کرد و گفت: با اقداماتی که در راستای زنجیره توزیع در کشور انجام‌شده است منجر به این مهم می‌شود که محصول باقیمت کمتری به دست مصرف‌کننده می‌رسد و واسطه‌های غیرضروری حذف می‌شود.

مدیرکل دفتر صنایع غذائی، دارویی و بهداشتی وزارت صنایع مجموعه اقدامات انجام‌شده را مهم خواند و گفت: با وضعیت موجود تولیدکنندگان می‌توانند در شرایط پایدارتری به تولید پرداخته و نیروی کار متخصص جذب کنند.

صادقی نیارکی در بخش دیگری از سخنان خود به سرمایه‌گذاری مشترک در حوزه آرایشی و بهداشتی اشاره کرد و گفت: این اقدام در راستای مشارکت با شرکت هایی که دارای برندهای تجاری معتبر هستند انجام می شود تا شاهد استفاده از روش‌های نوین در حوزه آرایشی و بهداشتی توسط تولیدکنندگان داخلی باشیم.

وی با اشاره به اینکه برندهای مختلفی آرایشی و بهداشتی در کشور مشغول فعالیت بوده که قابلیت صادرات دارند، گفت: رتبه نخست صادرات مختص در حوزه صنعت متعلق به لبنیات و شیر و شکلات است.

انتهای پیام

[ منبع این مطلب سایت ایسنا، اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

توضیحات:
مطلب فوق در سایت ایسنا، اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X