ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

خداحافظی گوگل با پروژه واقعیت مجازی مستقل خود و تلاش روی واقعیت مجازی موبایل

خداحافظی گوگل با پروژه واقعیت مجازی مستقل خود و تلاش روی واقعیت مجازی موبایل فناوری اطلاعات > اینترنت - گوگل رسماً با پروژه واقعیت مجازی Standalone خود خداحافظی کرد. از سوی دیگر تمرکز خود را روی پلتفرم موسوم به Daydream بیشتر کرده است.

به گزارش خبرآنلاین، گوگل پیش‌تر پروژه ویژه واقعیت مجازی خود را به‌صورت standalone آغاز کرد تا با استفاده از یک سیستم‌عامل خاصان را راه‌اندازی کند.

همچنین قرار شد محصول ساخته‌شده بدون اتصال به پی سی یا موبایل به‌طور مستقل کار کند اما درنهایت مدیران گوگل تصمیم گرفتند تا پروژه را برای همیشه تعطیل کنند.

بنابراین پروژه Standalone واقعیت مجازی گوگل برای همیشه خاموش شد اما از سوی دیگر در کنفرانس اخیر توسعه‌دهندگان گوگل- I/O - درباره پلتفرم جدید واقعیت مجازی بنام Daydream صحبت شد که تمرکز اصلی خود را روی واقعیت مجازی بر اساس موبایل تعریف کرده است و ظاهراً گوگل با خاموش‌سازی واقعیت مجازی مستقل، قصد دارد واقعیت مجازی موبایل را دنبال کند.

پروژه Daydream مبتنی بر اندروید است که به‌زودی اخبار تازه‌ای درباره آن خواهیم شنید.

گوگل که اینک بنام آلفابت نام حقوقی به خود گرفته، بارها پروژه‌هایی ازاین‌دست را راه‌اندازی کرده و سپس به دلایل مختلف برای همیشه با آن خداحافظی کرده است.

 

5656

کلید واژه ها: واقعیت مجازی/عینک واقعیت مجازی - گوگل -

[ منبع این مطلب سایت خبرآنلاین، فناوری اطلاعات می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

توضیحات:
مطلب فوق در سایت خبرآنلاین، فناوری اطلاعات منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X