ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پاپ در نامه ای به بشار اسد با مردم سوریه ابراز همدردی کرد

تهران – ایرنا – رئیس جمهوری سوریه روز دوشنبه در دیدار با ماریو زیناری فرستاده پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک ها جهان نامه پاپ به مردم سوریه را دریافت کرد که در این پیام پاپ با ابراز همدردی با مردم سوریه، خواستار بازگشت صلح به سوریه شد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، پاپ فرانسیس در این نامه خواستار تلاش همه گروه ها برای پایان بخشیدن به جنگ و بازگشت صلح به سوریه شد تا سوریه همچون گذشته نمونه ای برای همزیستی مسالمت آمیز همه فرهنگ ها و ادیان باشد.
رهبر کاتولیک های جهان همچنین همه اشکال افراطی گری و تروریست را محکوم کرده است.
همچنین بشار اسد ضمن تبریک به فرستاده پاپ به خاطر رسیدن به درجه کاتردینالی تاکید کرد که ابقای وی در سمت سفیر واتیکان در سوریه نشان از توجه ویژه پاپ فرانسیس به سوریه و مردمش دارد.
رئیس جمهوری سوریه گفت: دولت و مردم سوریه برای بازگرداند امنیت و برقراری آرامش به این کشور مصمم هستند و دولت برای تحقق صلح و آشتی ملی ادامه خواهد داد.
وی افزود: سوریه مهد مسیحیت است و به همین خاطر نقش مهمی در منطقه دارد و باید که این مشکلات برطرف شود و بار دیگر سوریه به جایگاه خود دست یابد.
جنگ سوریه با حمایت مالی، نظامی و تسلیحاتی غرب و برخی کشورهای منطقه از گروه های تروریستی در سال 2011 آغاز شد.
خاورم**9365**1010
مترجم: رضا میرزائی*انتشار دهنده: حسن معظمی


[ منبع این مطلب سایت ایرنا، بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

توضیحات:
مطلب فوق در سایت ایرنا، بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X