جشنواره غذای ایرانی در خورموج بوشهر برگزار شد

بوشهر- ایرنا- جشنواره غذای دستپخت ایرانی روز چهارشنبه در شهر خورموج استان بوشهر برگزار شد.

به گزارش ایرنا، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی استان بوشهر در این جشنواره گفت: اساس زندگی ما در گرو غذا خوردن است و بدون آن زندگی مقدور نیست.
حمید زارعی افزود: غذا پدیده ای پیچیده و نمادین است که بوسیله آن به یکدیگر مهر می ورزیم و حتی ارتباطات انسانی جدیدی را بنا می کنیم.
وی اضافه کرد: بیشتر کشورهای دنیا با اهداف غذاهای سنتی و گسترش گردشگری غذاهایی را به عنوان غذای محلی به جهان معرفی کرده اند.
زارعی ادامه داد: حرکت کانون بسیج هنرمندان و مشارکت نهادهای شهرستان همچون فرمانداری دشتی، شهرداری و شورای شهر خورموج، امور اصناف و سپاه شهرستان در برگزاری این جشنواره قابل ستایش است.
مسوول کانون بسیج هنرمندان شهرستان دشتی نیز اظهار داشت: کشور ما با داشتن مناطق و فرهنگ های گوناگون و غنی با انواع غذاها یکی از غنی ترین سفره های غذایی جهان را داراست.
محمد کاشفی افزود: هزاران غذا و شیرینی و نوشیدنی در سطح کشور شناسایی شده و شهرستان دشتی نیز در سفره داری و تنوع غذایی همیشه مشهور بوده است.
وی اضافه کرد: این جشنواره در چهار بخش قلیه ماهی با گمنه، پلیل، قیمه با شکرپلو و شیرینی برگزار و ٢٨ نفر با ٧٢ غذا در این جشنواره شرکت کردند.
نفرات برتر این جشنواره در بخش قلیه ماهی مریم سلیمانی اول، سمیه آرامون دوم و زهرا حیدری و الهام آبادی بطور مشترک سوم شدند.
در بخش پلیل، اعظم بازیاری اول، صغری اسماعیلی دوم و در بخش قیمه با شکرپلو عاطفه متقیان حائز رتبه برتر شد.
در بخش شیرینی نیز سمیه غریبی اول، سمیه آرامون و سیده حلیمه امینی دوم و محدثه حکیمیان و عاطفه متقیان بطور مشترک سوم شدند.
در این مراسم توسط شورای شهر و مجمع امور صنفی خورموج به 18 نفر از شرکت کنندگان هدایایی از جمله کمک هزینه سفر زیارتی به مشهد مقدس به قید قرعه اهدا شد.
شهر خورموج مرکز شهرستان دشتی با 40 هزار نفر جمعیت در 80 کیلومتری جنوب بوشهر واقع است.
7206/6043 خبرنگار: علی اشکو** انتشار دهنده: خدانظر خواجه


[ منبع این مطلب سایت ایرنا، اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

توضیحات:
مطلب فوق در سایت ایرنا، اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X