ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ظرفیت گردشگری زمستانی کوه تاراز به خواب زمستانی فرو رفته است

اهواز - ایرنا- عضو شورای اسلامی بخش چلو شهرستان اندیکا گفت:با وجود برف گیر بودن کوه تاراز در چهار ماه از سال و جلوه های ویژه طبیعت زمستانه در این منطقه اما متاسفانه این ظرفیت به حالت بالقوه باقی مانده است.

امامقلی صادقی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد:کوه تاراز هرساله با بارش برف در اواخر آبان سفید پوش می شود و تا فروردین سال آینده جامه سفید بر تن دارد.
وی افزود:در طول سال این منطقه پذیرای گردشگران زمستانی و تابستانی زیادی از سراسر استان است اما متاسفانه زیر ساخت های گردشگری در این منطقه پاسخگوی نیاز گردشگران نیست.
عضو شورای اسلامی بخش چلو گفت:امکان برگزاری ورزش های زمستانی در این منطقه وجود دارد که نیاز است کارشناسان وزرش و جوانان در این زمینه بررسی لازم را انجام دهند.
وی ادامه داد: کوه های پر برف، یخچال های طبیعی ،گردنه های سخت گذر و سبک زندگی مردم در این منطقه،فرصت هایی است که در پناه توسعه گردشگری زمستانه، می تواند بالفعل و به ظرفیت سرمایه ای تبدیل شوند.
صادقی افزود:در این زمینه باید از ظرفیت های بخش خصوصی و دولتی استفاده شود تا شاهد اشتغالزایی و رونق اقتصادی در این منطقه باشیم.
کوه تاراز با ارتفاع سه هزارمتر در شمال شرق خوزستان قرار دارد و جاده اندیکا به بازفت از این منطقه عبور می کند.
7159 / 6037
خبرنگار: ایمان صادقی حسنوند ** انتشاردهنده: عبدالحمید راجی


[ منبع این مطلب سایت ایرنا، فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

توضیحات:
مطلب فوق در سایت ایرنا، فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X