ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

شواهد کمپانی امنیت سایبری آمریکا درباره حملات سایبری روسیه

ANI.jpg

یک کمپانی امنیت سایبری آمریکا مدعی است که شواهدی قوی دال بر ارتباط میان اطلاعات ارتش روسیه و یک گروه که پورتال کمیته ملی دموکراتیک را هک کرده بود، یافته است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری ANI، کمیته ملی دموکراتیک آمریکا یک کمپانی امنیت سایبری به نام "CrowdStrike"‌را برای بررسی این هک "از سوی روسیه" به کار گرفته است.

این کمپانی شواهدی از وجود یک بدافزار را که از سوی ارتش اوکراین علیه جدایی طلبان حامی روسیه مورد استفاده قرار گرفته، پیدا کرده است. این بدافزار در پورتال آنلاین کمیته ملی دموکراتیک آمریکا نیز یافت شده است.

این کمپانی بر این باور است که اداره اصلی اطلاعات ارتش روسیه یکی از گروه‌های هکری دخیل در هک پورتال این کمیته است.

دیمیتری آلپروویچ، یکی از موسسان این کمپانی گفت:‌ ما به شدت مطمئن هستیم که این هک از سوی اداره اصلی اطلاعات ارتش روسیه، اداره اطلاعات نظامی خارجی ستاد کل نیروهای مسلح فدراسیون روسیه، صورت گرفته است.

اداره تحقیقات فدرال آمریکا (اف.بی.آی) نیز گفته که با یافته‌های این کمپانی امنیت سایبری موافق است.

در گزارش اف.بی.آی آمده است، شواهد یافت شده نشان می‌دهد که بخش‌های مختلفی از دولت روسیه در این اقدامات سایبری در آمریکا دست دارند.

واشنگتن، روسیه را به دخالت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا متهم کرده است.

این کمپانی امنیت سایبری در آمریکا گفته که سایر گروه‌هایی که در هک پورتال کمیته ملی حزب دموکرات آمریکا دست داشتند، برای اطلاعات روسیه کار می‌کنند.

انتهای پیام

[ منبع این مطلب سایت ایسنا، بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

توضیحات:
مطلب فوق در سایت ایسنا، بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X