ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

عجیب ترین اختراعات سال

محققان، طراحان و نوآوران در سال 2016 دست به ابداع و اختراع فناوری‌های جدیدی زدند که جلوتر از زمان خود بوده و عملکردهای شگفت انگیزی داشتند.


روزنامه ایران: محققان، طراحان و نوآوران در سال 2016 دست به ابداع و اختراع فناوری‌های جدیدی زدند که جلوتر از زمان خود بوده و عملکردهای شگفت انگیزی داشتند. به گزارش ایسنا در اینجا به عجیب‌ترین موارد از این فناوری‌ها و ایده‌ها خواهیم پرداخت: ثبت پیام روی نان تست- محققان در سال 2016 موفق به طراحی و ساخت یک توستر هوشمند به نام Toasteroid شدند که پیام‌ها را روی نان‌های تست شده درج می‌کند. این توستر می‌تواند پیام هایی نظیر یادآوری قرار ملاقات یا پیش‌بینی آب و هوا را نیز روی نان‌های تُست ظاهر کند. کاربر می‌تواند پس از تایپ پیام مورد نظر آن را از گوشی‌ هوشمند از طریق بلوتوث به توستر ارسال کند. قرار است این فناوری تا اواخر سال 2017 روانه بازار شود.
راه رفتن عمودی- گروهی از محققان در آزمایشگاه Rombaut Frieling در هلند موفق به اختراع یک فناوری جدید شدند که چیزی بین یک پلکان معمولی و یک آسانسور است. این اختراع که راه رفتن عمودی Vertical Walking نام دارد  به افراد این امکان را می‌دهد تا با صرف انرژی کم بین طبقات یک ساختمان تردد کنند. فناوری عجیب ضبط صدا- دو دانش‌آموز فارغ‌التحصیل از دانشگاه توکیو و دانشگاه هوسی موفق به اختراع عجیب‌ترین دستگاه ضبط صدا شدند.آنها وسیله‌ای مانند قوری به نام Otopot را اختراع کردند که به سادگی و تنها با باز کردن در آن می‌توان صدا و پیام مورد نظر را ضبط کرد. کاربر پس از ضبط صدا در این وسیله را بسته و نفر بعد برای دریافت پیام تنها کافی است که در آن را باز کند و پس از شنیدن پیام آن را حذف کند. دوچرخه‌ای که می‌چرخد- محققان در سال 2016 دوچرخه‌ای ابداع کرده‌اند که با چرخش پای دوچرخه ‌سوار قابلیت چرخش پیدا می‌کند. این دوچرخه که Trocadero Fixie نام دارد، مانند سیستم تعادلی یک دوچرخه معمولی عمل کرده و هر زمان که دوچرخه ‌سوار بخواهد، می‌تواند بدنه پشتی دوچرخه را بچرخاند و آن را از راستای اصلی دوچرخه خارج کند.
خواب آسوده با گردنبند مخصوص- محققان موفق به طراحی و ساخت وسیله ساده‌ای به نام NodPod شدند که هنگام نشسته خوابیدن، سر را در زاویه حدوداً 90 درجه ثابت نگه داشته و از افتادن سر به دو طرف جلوگیری می‌کند. این وسیله که از پارچه نرم و بخش کشسان ساخته شده، پشت صندلی بسته می‌شود. لباس خاردار برای سگ‌ها- محققان موفق به طراحی و تولید یک فناوری جالب به نام CoyoteZapper شدند که از سگ‌ها در برابر حملات سگ‌های بزرگتر یا حیواناتی مانند شغال جلوگیری می‌کند. این لباس دارای خارهای بلند فلزی از جنس فلز مقاوم کولار است. این فناوری همچنین دارای یک شوک الکتریکی از طریق دو نوار رسانا در کنار لباس بوده که سبب دفع حملات احتمالی می‌شود. گرامافون عجیب و غریب- مهندسان کمپانی اسلوونیایی MAG-LEV Audio، در سال 2016 موفق به ساخت یک سیستم صوتی جدید شدند. آنها یک گرامافون طراحی کردند که صفحه آن از جنس پلاستیک بوده و به صورت معلق قرار می‌گیرد. توسعه دهندگان این دستگاه، صفحه گرامافون را با استفاده از ایجاد یک فضای مغناطیسی در هوا به صورت معلق قرار داده‌اند. قایق یا ننو- در سال 2016 محققان با تلفیق یک قایق کوچک تفریحی و یک ننو موفق به طراحی و تولید یک فناوری به نام MelloShip شدند.علاقه‌مندان به استراحت در محیط‌های آرام می‌توانند از این قایق که دارای یک ننوی بزرگ است در محیط آرام رودخانه استفاده کنند.
ماشین مخصوص درخت کریسمس- گروهی از طراحان موفق به طراحی یک سیستم عجیب و غریب به نام largest Rude Goldberg machine شدند که عنوان بزرگترین سیستم ماشینی جهان را از آن خود کرد. این سیستم به گونه‌ای طراحی شده که تنها با فشار یک دکمه و صرف 15 دقیقه می‌توان به یک درخت بزرگ کریسمس روشنایی بخشید.

[ منبع این مطلب سایت فردانیوز، فناوری می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

توضیحات:
مطلب فوق در سایت فردانیوز، فناوری منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X