ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

فناوری‌های نوین تولید محصولات آرایشی و بهداشتی باید ارتقاء یابد

لوازم آرایشی
دبیر علمی کنفرانس انجمن‌های آسیایی متخصصان شیمی کازماتیک گفت: ایران جایگاه مناسبی در تولید محصولات آرایشی و بهداشتی دارد اما در استفاده از فناوری‌های نوین و دستگاه‌های پیشرفته اندکی عقب افتاده است که امیدواریم در کنفرانس کازمتیک ۲۰۱۷ جبران شود.

به گزارش سلامت خبرگزاری تسنیم، عباس پرداختی در مورد سیزدهمین کنفرانس انجمن‌های آسیایی متخصصان شیمی کازماتیک اظهار داشت: بخش علمی و تحقیقاتی این کنفرانس از بحث تبلیغاتی آن پر رنگ تر خواهد بود و در آن 5 سر فصل کازماتیک بالینی (درمان بیماری‌های پوستی)، کازماتیک سبز (استفاده از محصولات طبیعی)، ابداع و نوآوری، کاربرد نانوتکنولوژی و شبیه سازی نانو (استفاده از مواد طبیعی در نانو به مانند رنگ دانه‌های پر پرندگان که تغییر رنگ در اثر تابش نور می دهند) مطرح خواهد شد.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه 8 کارگاه برای این کنفرانس پیش بینی شده است، گفت: حدود 100 نفر از نمایندگان انجمن‌ها و 10 نفر از اساتید برجسته برای تدریس در این کنفرانس حاضر می‌شوند و در مجموع کنفرانس برای پزشکان عمومی، متخصصان پوست، دندان پزشکان و داروسازان حداقل نمره بازآموزی 15 و حداکثر نمره 24  را خواهد داشت.

پرداختی در مورد جایگاه علمی ایران در تولید محصولات آرایشی و بهداشتی گفت: ایران جایگاه مناسبی در دنیا دارد اما در استفاده از فناوری‌های نوین و دستگاه‌های پیشرفته اندکی عقب افتاده است که امیدواریم این کنفرانس آن را جبران کند.

همچنین محمد بقایی - رئیس انجمن متخصصان شیمی کازمتیک خاورمیانه از برگزاری سیزدهمین اجلاس انجمن‌های آسیایی متخصصان شیمی کازمتیک 2017 در کرمان خبر داد و اظهار داشت: کازمتیک در ایران معمولاً محصولات آرایشی و بهداشتی ترجمه می‌شود و به عبارتی دانش تولید محصولات تخصصی مراقبت از پوست و مو به شمار می‌رود.

وی ادامه داد: این همایش برای نخستین‌بار در یکی از کشورهای خاورمیانه برگزار خواهد شد و شروع اقدام برای گرفتن میزبانی به سال 2012 باز می‌گردد.

رئیس انجمن متخصصان شیمی کازمتیک خاورمیانه، اعضای این انجمن در خاورمیانه را 11 کشور سوریه، ایران، عراق، اردن، عربستان، کویت، عمان، قطر، بحرین ارمنستان و لبنان عنوان کرد و افزود: در منطقه آسیا نیز 14 انجمن از جمله خاورمیانه، ژاپن، هند، استرالیا، آفریقای جنوبی، سنگاپور، کره، تایوان، تایلند، اندونزی، مالزی و هنگ کنگ عضو هستند که برای کنفرانس سیزدهم، اردیبهشت ماه نمایندگان آنها به ایران می‌آیند.

رئیس انجمن متخصصان شیمی کازمتیک خاورمیانه زمان برگزاری کنفرانس را 26 تا 29 اردیبهشت در کرمان عنوان کرد و افزود: انتخاب کرمان به علت وجود دانشگاه علوم پزشکی این استان به عنوان یکی از قطب‌های داروسازی و همچنین نگاه ویژه استاندار به توسعه اقتصادی استان کرمان دانست.

انتهای پیام/

[ منبع این مطلب سایت تنسیم نیوز، اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

توضیحات:
مطلب فوق در سایت تنسیم نیوز، اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X