انتشار فیلم شکار در تلگرام 2 شکارچی را به دام انداخت

سنندج- ایرنا- رئیس اداره محیط زیست شهرستان بانه گفت: انتشار فیلم شکار در فضای تلگرام منجر به دستگیری 2 شکارچی متخلف کبک در این شهرستان شد.

محمد دلسوز میرزایی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این شکارچیان متخلف یک ماه پیش در روستای آلوت بانه چهار قطعه کبک را شکار کرده بودند و فیلم کوتاهی از نحوه شکار آنها در فضای مجازی تلگرام منتشر شده بود.
وی اضافه کرد: با بازبینی و بررسی فیلم این شکارچیان غیرمجاز کبک شناسایی و پرونده این متخلفان جهت رسیدگی و صدور حکم به مراجع قضایی ارجاع شد.
رئیس اداره محیط زیست شهرستان بانه از تحویل 2 قطعه کبک توسط دوستداران محیط زیست این شهرستان خبر داد و افزود: یکی از دوستداران محیط زیست این شهرستان نیز 2 قطعه کبک را برای رهاسازی تحویل ماموران یگان حفاظت این اداره داده است.
وی اضافه کرد: این کبک ها شامگاه گذشته پس از پرواز از کوه اربابای در حیاط یک واحد مسکونی در محله عثمان آباد بانه فرود آمده بودند.
وی اظهار کرد: پس از اطمینان از سلامتی، این 2 قطعه کبک در یکی از زیستگاه های منطقه رهاسازی می شوند.
کبک با 33 سانتیمتر طول از دسته ماکیان ها بوده که در دشت ها، دامنه ها و مناطق کوهستانی پراکنده است و از حشرات و گیاهان شامل علف ها و دانه های آنها، برگ گیاهان و میوه بوته ها بر اساس فراوانی و دسترسی فصلی تغذیه می کند.
شهرستان مرزی بانه در 242 کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.
3020/ 1904
**خبرنگار: عبدالله رحمانی/**انتشاردهنده: مسعود احمدی


[ منبع این مطلب سایت ایرنا، علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «انتشار فیلم شکار در تلگرام 2 شکارچی را به دام انداخت» اینجا کلیک کنید. توضیحات:
مطلب فوق در سایت ایرنا، علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X