ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

انتشار فیلم شکار در تلگرام 2 شکارچی را به دام انداخت

سنندج- ایرنا- رئیس اداره محیط زیست شهرستان بانه گفت: انتشار فیلم شکار در فضای تلگرام منجر به دستگیری 2 شکارچی متخلف کبک در این شهرستان شد.

محمد دلسوز میرزایی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این شکارچیان متخلف یک ماه پیش در روستای آلوت بانه چهار قطعه کبک را شکار کرده بودند و فیلم کوتاهی از نحوه شکار آنها در فضای مجازی تلگرام منتشر شده بود.
وی اضافه کرد: با بازبینی و بررسی فیلم این شکارچیان غیرمجاز کبک شناسایی و پرونده این متخلفان جهت رسیدگی و صدور حکم به مراجع قضایی ارجاع شد.
رئیس اداره محیط زیست شهرستان بانه از تحویل 2 قطعه کبک توسط دوستداران محیط زیست این شهرستان خبر داد و افزود: یکی از دوستداران محیط زیست این شهرستان نیز 2 قطعه کبک را برای رهاسازی تحویل ماموران یگان حفاظت این اداره داده است.
وی اضافه کرد: این کبک ها شامگاه گذشته پس از پرواز از کوه اربابای در حیاط یک واحد مسکونی در محله عثمان آباد بانه فرود آمده بودند.
وی اظهار کرد: پس از اطمینان از سلامتی، این 2 قطعه کبک در یکی از زیستگاه های منطقه رهاسازی می شوند.
کبک با 33 سانتیمتر طول از دسته ماکیان ها بوده که در دشت ها، دامنه ها و مناطق کوهستانی پراکنده است و از حشرات و گیاهان شامل علف ها و دانه های آنها، برگ گیاهان و میوه بوته ها بر اساس فراوانی و دسترسی فصلی تغذیه می کند.
شهرستان مرزی بانه در 242 کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.
3020/ 1904
**خبرنگار: عبدالله رحمانی/**انتشاردهنده: مسعود احمدی


[ منبع این مطلب سایت ایرنا، علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

توضیحات:
مطلب فوق در سایت ایرنا، علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X