ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

هشدار شیلات؛ مردم از دوره‌گردها ماهی نخرند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی بر لزوم ممانعت مردم از خرید ماهی از دوره‌گردها تاکید کرد.
 به گزارش انتخاب،غلامرضا حجی پور اظهار کرد: مردم می‌بایست  از هرگونه خرید آبزیان   از مراکز غیرمجاز و سیار خودداری کنند.
وی بیان داشت: بعضا افراد غیربومی از فرصت سوءاستفاده و اقدام به فروش ماهی و فراورده غیرمجاز در معابر می‌کنند.
مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: ازاین‌رو شهروندان  از خرید ماهی از دوره‌گردها اجتناب کنند.
وی همچنین با تاکید برافزایش سرانه مصرف ماهی در استان به‌واسطه اثرات بالای غذایی و پروتئین تصریح کرد: اساسا مصرف ماهی تاثیر زیادی در پیشگیری از بروز بیماری‌ها و درمان دارد.
مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان شمالی تاکید کرد: مصرف ماهی در افزایش قدرت بینایی به‌خصوص سالمندان اهمیت زیادی دارد.
وی اظهار کرد: هم‌اکنون مصرف ماهی در استان هفت کیلوگرم بوده که باید به میانگین کشوری مصرف آبزیان که 9 کیلوگرم بوده برسد.
حجی پور تصریح کرد: به‌منظور فرهنگ‌سازی مصرف آبزیان در راستای  افزایش سرانه مصرف ماهی در این استان رسانه‌ها نقش مهمی دارند و انتظار می‌رود در این زمینه مشارکت کنند.
مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی از همه مصرف‌کنندگان هرگونه  فرآورده‌های آبزی هم  خواست تا به‌منظور حفظ سلامت و بهداشت عمومی در صورت مشاهده هرگونه موارد تخلف بهداشتی موضوع را به  مراجع مربوطه گزارش کنند.

[ منبع این مطلب سایت انتخاب، اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

توضیحات:
مطلب فوق در سایت انتخاب، اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X