هشدار شیلات؛ مردم از دوره‌گردها ماهی نخرند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی بر لزوم ممانعت مردم از خرید ماهی از دوره‌گردها تاکید کرد.
 به گزارش انتخاب،غلامرضا حجی پور اظهار کرد: مردم می‌بایست  از هرگونه خرید آبزیان   از مراکز غیرمجاز و سیار خودداری کنند.
وی بیان داشت: بعضا افراد غیربومی از فرصت سوءاستفاده و اقدام به فروش ماهی و فراورده غیرمجاز در معابر می‌کنند.
مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: ازاین‌رو شهروندان  از خرید ماهی از دوره‌گردها اجتناب کنند.
وی همچنین با تاکید برافزایش سرانه مصرف ماهی در استان به‌واسطه اثرات بالای غذایی و پروتئین تصریح کرد: اساسا مصرف ماهی تاثیر زیادی در پیشگیری از بروز بیماری‌ها و درمان دارد.
مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان شمالی تاکید کرد: مصرف ماهی در افزایش قدرت بینایی به‌خصوص سالمندان اهمیت زیادی دارد.
وی اظهار کرد: هم‌اکنون مصرف ماهی در استان هفت کیلوگرم بوده که باید به میانگین کشوری مصرف آبزیان که 9 کیلوگرم بوده برسد.
حجی پور تصریح کرد: به‌منظور فرهنگ‌سازی مصرف آبزیان در راستای  افزایش سرانه مصرف ماهی در این استان رسانه‌ها نقش مهمی دارند و انتظار می‌رود در این زمینه مشارکت کنند.
مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی از همه مصرف‌کنندگان هرگونه  فرآورده‌های آبزی هم  خواست تا به‌منظور حفظ سلامت و بهداشت عمومی در صورت مشاهده هرگونه موارد تخلف بهداشتی موضوع را به  مراجع مربوطه گزارش کنند.

[ منبع این مطلب سایت انتخاب، اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «هشدار شیلات؛ مردم از دوره‌گردها ماهی نخرند» اینجا کلیک کنید. توضیحات:
مطلب فوق در سایت انتخاب، اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X