ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

گفتگوهای روسیه و اتحادیه اروپا برای تسهیل ویزای شینگن

نماینده دايم روسیه در اتحادیه اروپا از گفتگوهای کشورش با این اتحادیه درخصوص تسهیل و لغو ویزا خبر داد.

به گزارش ایسنا از نووستی، ولادیمیر چیژوف گفت: چشم انداز گفتگوها با اتحادیه اروپا لغو کامل رژیم ویزایی است اما این موضوع با توجه به بحران مهاجرت و افزایش تروریسم در اتحادیه اروپا با شور و شوق زیادی در میان اعضای اتحادیه مشاهده نمی‌شود.
وی افزود: موضوع تسهیل ویزا با طرف اروپایی در سال آینده با توجه به قوانین جدید ویزایی در اتحادیه اروپا پیگیری خواهد شد.
به گفته این دیپلمات روس از سال آینده همه کسانی که دارای ویزای شینگن هستند باید قبل از ورود به خاک اتحادیه اروپا ( ۴۸ ساعت قبل) از طریق سیستم کنترل اینترنتی، کپی پاسپورت و مشخصات خود را ارسال نمایند و در صورت دریافت تاییده می‌توانند وارد این اتحادیه شوند.
به گفته وی حتی دیگر با داشتن ویزای شینگن دیگر نمی‌توان همانند قبل وارد این اتحادیه شد و لذا تسهیل رژیم ویزایی برای شهروندان روس در دستور کار است.
روسیه از سال ۲۰۰۶ میلادی تاکنون به دنبال لغو رژیم ویزایی با اتحادیه اروپا است اما بحران اوکراین و حضور نظامی روسیه در سوریه باعث شد تا تصمیم قطعی مقامات این اتحادیه با روسیه به تعویق بیفتد.
انتهای پیام

[ منبع این مطلب سایت ایسنا، بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

توضیحات:
مطلب فوق در سایت ایسنا، بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X