ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

طراحی کوله پشتی ضد آب فناورانه

یکی از دغدغه‌های کسانی که به طور تفریحی کایاک سواری می‌کنند یا دیگر انواع قایق‌ها را مورد استفاده قرار می‌دهند، خیس شدن کیف آنهاست.


روزنامه ایران: یکی از دغدغه‌های کسانی که به طور تفریحی کایاک سواری می‌کنند یا دیگر انواع قایق‌ها را مورد استفاده قرار می‌دهند، خیس شدن کیف آنهاست.  برخی از افراد ترجیح می‌دهند سفرهایی در دل طبیعت داشته باشند و علاوه برگشت و‌گذار در جنگل‌ها در قالب اکوتوریسم، از آرامش دریا و رودخانه‌ها هم استفاده کنند، حال اگر هنگام این سفرها هوا هم بارانی شود، خیس شدن کیف حاوی مدارک مهم به یک دغدغه تبدیل می‌شود. تصور کنید کیف یا کوله پشتی شما حاوی پاسپورت، دوربین، گوشی هوشمند، شناسنامه و... است که خیس شدن این کیف را می‌توان یک فاجعه دانست.  به همین دلیل فعالان عرصه فناوری به‌دنبال یافتن راهکاری برای ساخت کیف‌های ضد آب با کمک تکنولوژی‌های برتر هستند. کوله پشتی Helixot XO 6.2 که توسط یک کمپانی فرانسوی ساخته شده یک نمونه منحصربه فرد و مناسب در این زمینه است. محققان این طرح می‌گویند این کیف در برابر هوا و آب کاملاً ایمن است و علاوه بر ضد آب بودن، می‌تواند زیر آب نیز از وسایل شما مراقبت کند به همین دلیل این کوله پشتی را می‌توان هنگام غواصی زیر آب هم استفاده کرد بدون اینکه وسایل داخل آن خیس شود.  این کوله پشتی بسیار سبک بوده و یک نوع پارچه فناورانه با بافت ضد آب در تولید آن به کار رفته است. درساخت این کوله پشتی پارچه‌ای چند لایه بکار رفته که با استفاده از روش‌های فناورانه، کاملاً مهر و موم شده است. این کوله پشتی البته چندان بزرگ نیست ولی می‌توان دوربین، گوشی هوشمند، دسته کلید، کیف و پاسپورت و... را در آن قرار داد. یکی دیگر از مزایای این کوله پشتی کوچک و جمع و جور، ارگونومیک بودن آن است به این معنا که به کاربر اجازه می‌دهد براحتی حرکت داشته باشد و کوله پشتی در حال پارو زدن، پایین آمدن از کوه، پیاده روی و... برای وی مزاحمتی ایجاد نکند. این کوله‌پشتی قرار است در اوایل سال آینده میلادی با بهای 110دلار راهی بازار شود و انتظار می‌رود طرفداران زیادی داشته باشد.

[ منبع این مطلب سایت فردانیوز، فناوری می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

توضیحات:
مطلب فوق در سایت فردانیوز، فناوری منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X