ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ابلاغ ضوابط برچسب گذاری محصولات آرایشی و بهداشتی

به گزارش خبرگزاری مهر، سیزدهمین گردهمایی مدیران نظارت بر مواد خوراکی، آرایشی بهداشتی معاونت های غذا و دارو سراسر کشور به مدت دو روز در چابهار برگزار و در پایان قطعنامه ای صادر شد.

قطعنامه پایانی سیزدهمین گردهمایی مدیران غذا و دارو

با توجه به سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل در راستای اجرای سیاست های چشم انداز بیست ساله جمهوری اسلامی ایران و با الهام از فرمایشات مقام معظم رهبری موارد به شرح ذیل اعلام می گردد:

- جهت بررسی فرآیند اجرا، پایش و پالایش برچسب نویسی محصولات غذایی، آشنایی، مطالعه برچسب های سطح عرضه به دبیرخانه قطب یک و با همکاری معاونت های غذا و دارو دانشگاه های علوم پزشکی سراسرکشور انجام پذیرد.

- ضوابط برچسب گذاری محصولات آرایشی و بهداشتی و چک لیست جامع ارزیابی و رتبه بندی واحدهای تولیدی غذایی، آرایشی و بهداشتی توسط سازمان غذا و دارو به دستگاه ها ابلاغ گردد.

- در جهت ایجاد وحدت رویه صدور حکم توسط قوه قضائیه در پرونده های تخلف محصولات سلامت محور معاونت های غذا و دارو سراسر کشور آراء قبلی صادر شده به معاونت غذا و دارو و دانشگاه علوم پزشکی تبریز ارسال تا اطلاعات تجمیع و پیگیری بعدی برای اخذ هدف فوق الذکر صورت پذیرد.

- برای یکسان سازی عملکرد در اجرا برنامه های مختلف ادارات نظارت بر مواد غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی  شاخص های هیئت امنا، خود ارزیابی برنامه عملیاتی موضوع به میزبانی معاونت غذا و دارو شیراز و با حضور نمایندگان قطب های ۱۰ گانه بررسی و طی دو هفته به سازمان غذا و دارو ارسال شود.

- آخرین مشخصه های برچسب گذاری مواد غذایی، آشامیدنی توسط سازمان غذا و دارو به معاونت های غذا و دارو ارسال شود.

- برای اجرای برنامه اموزشی موثر(به منظور فرهنگ سازی، اطلاع رسانی، ارتقاء آگاهی مصرف کننده) معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی همدان ضمن پیگیری موضوع  با حضور نمایندگان قطب های ۱۰ گانه بسته آموزشی و برنامه مربوط به اجراء  آن را تهیه و به سازمان غذا و دارو ارسال نماید.

- با عنایت به اجراء برنامه TTAC و در جهت انجام موثر، آموزش و تعریف سطح دسترسی کافی برای معاونت های غذا و دارو توسط سازمان غذا و دارو در اسرع وقت انجام پذیرد.

- با توجه به سیاست های سازمان غذا و دارو، معاونت های غذا و دارو دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور، تلاش وافر و نوع اجرای برنامه های نشانگر رنگی، کاهش نمک، شکر، چربی، مبارزه با قاچاق محصولات سلامت محور، برچسب اصالت، نشان ایمنی و سلامت بعمل آوردند.

- جهت ایجاد انگیزه بین همکاران و با توجه به نقش حاکمیتی کارشناسان افزایش حقوق ۳۵ درصدی برای تمامی کارشناسان حوزه غذا، آرایشی و بهداشتی در نظر گرفته شود.

- از همکاران محترم مناطق آزاد مخصوصا چابهار به لحاظ میزبانی سیزدهمین گردهمایی مدیران نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی  سراسر کشور تقدیر و تشکر به عمل می اید.

- ضمن تشکر از اجرای برنامه سامانه بازرسی ضرورت آموزش معاونت های غذا و دارو برای استفاده از سامانه فوق غیر قابل انکار است.

[ منبع این مطلب سایت خبرگزاری مهر، سلامت می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ابلاغ ضوابط برچسب گذاری محصولات آرایشی و بهداشتی» اینجا کلیک کنید. توضیحات:
مطلب فوق در سایت خبرگزاری مهر، سلامت منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X