ابلاغ ضوابط برچسب گذاری محصولات آرایشی و بهداشتی

به گزارش خبرگزاری مهر، سیزدهمین گردهمایی مدیران نظارت بر مواد خوراکی، آرایشی بهداشتی معاونت های غذا و دارو سراسر کشور به مدت دو روز در چابهار برگزار و در پایان قطعنامه ای صادر شد.

قطعنامه پایانی سیزدهمین گردهمایی مدیران غذا و دارو

با توجه به سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل در راستای اجرای سیاست های چشم انداز بیست ساله جمهوری اسلامی ایران و با الهام از فرمایشات مقام معظم رهبری موارد به شرح ذیل اعلام می گردد:

- جهت بررسی فرآیند اجرا، پایش و پالایش برچسب نویسی محصولات غذایی، آشنایی، مطالعه برچسب های سطح عرضه به دبیرخانه قطب یک و با همکاری معاونت های غذا و دارو دانشگاه های علوم پزشکی سراسرکشور انجام پذیرد.

- ضوابط برچسب گذاری محصولات آرایشی و بهداشتی و چک لیست جامع ارزیابی و رتبه بندی واحدهای تولیدی غذایی، آرایشی و بهداشتی توسط سازمان غذا و دارو به دستگاه ها ابلاغ گردد.

- در جهت ایجاد وحدت رویه صدور حکم توسط قوه قضائیه در پرونده های تخلف محصولات سلامت محور معاونت های غذا و دارو سراسر کشور آراء قبلی صادر شده به معاونت غذا و دارو و دانشگاه علوم پزشکی تبریز ارسال تا اطلاعات تجمیع و پیگیری بعدی برای اخذ هدف فوق الذکر صورت پذیرد.

- برای یکسان سازی عملکرد در اجرا برنامه های مختلف ادارات نظارت بر مواد غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی  شاخص های هیئت امنا، خود ارزیابی برنامه عملیاتی موضوع به میزبانی معاونت غذا و دارو شیراز و با حضور نمایندگان قطب های ۱۰ گانه بررسی و طی دو هفته به سازمان غذا و دارو ارسال شود.

- آخرین مشخصه های برچسب گذاری مواد غذایی، آشامیدنی توسط سازمان غذا و دارو به معاونت های غذا و دارو ارسال شود.

- برای اجرای برنامه اموزشی موثر(به منظور فرهنگ سازی، اطلاع رسانی، ارتقاء آگاهی مصرف کننده) معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی همدان ضمن پیگیری موضوع  با حضور نمایندگان قطب های ۱۰ گانه بسته آموزشی و برنامه مربوط به اجراء  آن را تهیه و به سازمان غذا و دارو ارسال نماید.

- با عنایت به اجراء برنامه TTAC و در جهت انجام موثر، آموزش و تعریف سطح دسترسی کافی برای معاونت های غذا و دارو توسط سازمان غذا و دارو در اسرع وقت انجام پذیرد.

- با توجه به سیاست های سازمان غذا و دارو، معاونت های غذا و دارو دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور، تلاش وافر و نوع اجرای برنامه های نشانگر رنگی، کاهش نمک، شکر، چربی، مبارزه با قاچاق محصولات سلامت محور، برچسب اصالت، نشان ایمنی و سلامت بعمل آوردند.

- جهت ایجاد انگیزه بین همکاران و با توجه به نقش حاکمیتی کارشناسان افزایش حقوق ۳۵ درصدی برای تمامی کارشناسان حوزه غذا، آرایشی و بهداشتی در نظر گرفته شود.

- از همکاران محترم مناطق آزاد مخصوصا چابهار به لحاظ میزبانی سیزدهمین گردهمایی مدیران نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی  سراسر کشور تقدیر و تشکر به عمل می اید.

- ضمن تشکر از اجرای برنامه سامانه بازرسی ضرورت آموزش معاونت های غذا و دارو برای استفاده از سامانه فوق غیر قابل انکار است.

[ منبع این مطلب سایت خبرگزاری مهر، سلامت می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ابلاغ ضوابط برچسب گذاری محصولات آرایشی و بهداشتی» اینجا کلیک کنید. توضیحات:
مطلب فوق در سایت خبرگزاری مهر، سلامت منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X