ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تردید ترامپ نسبت به درست بودن ادعای سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا درباره حملات سایبری روسیه

اوباما ترامپ
رئیس جمهور منتخب آمریکا می‌خواهد سرویس‌های اطلاعاتی این کشور را تحت فشار قرار دهد تا مطمئن شود آنها در ارزیابی‌های خود در خصوص دست داشتن روسیه در حملات سایبری با هدف مختل کردن انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، دچار اشتباه نشده‌اند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از وال استریت ژورنال، دونالد ترامپ رئیس جمهور منتخب آمریکا روز شنبه در سخنانی تاکید کرد: می خواهم نهادهای اطلاعاتی را زیر فشار قرار دهم تا مطمئن شوم دستگاه های اطلاعاتی بر پافشاری خود در خصوص نقش داشتن روسیه در حملات سایبری به انتخابات ریاست جمهوری 2016، اشتباه نکرده‌اند.

وی در ادامه تصریح کرد: جامعه اطلاعاتی آمریکا پیش از این نیز دچار اشتباه شده است.

اشاره ترامپ به ارزیابی سرویس های اطلاعاتی و جاسوسی آمریکا پیش از اشغال عراق در سال 2003 است، سرویس های جاسوسی اعلام کرده بودند که صدام حسین سلاح های کشتار جمعی در اختیار دارد.

ترامپ گفت: اگر به تسلیحات کشتار جمعی نگاه کنید، این یک فاجعه بود و آنها مرتکب اشتباه شدند. بنابر این می خواهم مطمئن شوم که سرویس های اطلاعاتی اشتباه نمی کنند.

اوباما روز پنجشنبه دستور وضع تحریم‌های جدید علیه روسیه را به خاطر دخالت مقام‌های مسکو در انتخابات ریاست جمهوری 2016 اعلام و دستور اخراج 35 دیپلمات روسی را به اتهام جاسوسی صادر کرد.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه به درخواست وزیر خارجه این کشور برای اخراج 35 دیپلمات آمریکا جواب رد داد و گفت مسکو به تلافی تحریم های واشنگتن هیچ یک از دیپلمات های این کشور را اخراج نمی‌کند.

دونالد ترامپ نیز که 20 ژانویه کار خود را آغاز می کند با اشاره به تصمیم رئیس جمهور روسیه مبنی بر تلافی نکردن تحریم های واشنگتن در این مقطع در توییتر نوشت:‌ « این تاخیر، بازی خوب از سوی پوتین است. من همواره می دانم او آدم بسیار باهوش است.

ترامپ قصد دارد طی روزهای آینده با رهبران جامعه اطلاعاتی آمریکا دیدار و درباره مساله حملات هکری گفتگو و رایزنی کند. البته احتمال اینکه ترامپ بخواهد روسیه را به خاطر حملات سایبری مجازات کند، ظاهرا کم است.

انتهای پیام/

[ منبع این مطلب سایت تنسیم نیوز، بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

توضیحات:
مطلب فوق در سایت تنسیم نیوز، بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X